Użycie pustaków oszczędza czas

Na rynku budowlanym jest wiele materiałów, których możemy użyć podczas budowy czy remontu. Jednym z dobrych rozwiązań jest zastosowanie bloczków ceramicznych.

Pustaki ceramiczne mogą być dobrym materiałem na ścianki działowe, ale także na całe konstrukcje budynków. Mają one kilka istotnych zalet, dzięki którym ciągle wypierają ze sprzedaży beton komórkowy oraz bloczki silikatowe.

Przede wszystkim odznaczają się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi – zapewnia to optymalną temperaturę wewnątrz budynku przez cały rok – w zimne dni bardzo długo utrzymują ciepłe powietrze wewnątrz budynku, late zaś nie wpuszczają do środka gorącego, nagrzanego powietrza. Oprócz izolacji termicznej należy wspomnieć także o izolacji akustycznej. Świetnie zatrzymują hałas z zewnątrz budynku jak i z innych pokoi – w przypadku, gdy mamy postawioną ściankę działową z takich pustaków.

Dodatkową, niewątpliwą zaletą jest szybsze stawianie ścian. Pustaki są znacznie większe od cegieł, dlatego ich użycie zmniejszy czas pracy remontowo – budowlanej. Pustak ceramiczny jest wypalany z gliny i posiada charakterystyczne otworki, zwiększające jego wielkość. Jest to trwały, twardy i wytrzymały produkt, dlatego znalazł tak szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne – na wilgoć i mróz. Dodatkowo jest ognioodporność, a więc zwiększa bezpieczeństwo użytkowników budynków.

W sklepach są dostępne pustaki w różnych wymiarach – a wybór powinien być zależny od potrzeb. Można wybrać grubsze lub cieńsze pustaki, w zależności od tego czy ściana ma być dwuwarstwowa (z warstwą styropianu) czy też nie. Najistotniejszy jest tutaj cel – przy ścianach zewnętrznych można użyć grubszego materiału oraz styropianu – przez wewnętrznych lepiej będzie użyć cieńszych pustaków. Oczywiście po właściwości izolacyjne pod względem temperatury oraz hałasu zwiększają się wraz z grubością produktu. Cena pustaka waha się od 5 złotych w górę – w zależności od wielkości, grubości, producenta oraz sklepu w którym dokonuje się zakupu.

Budowanie z pustaków jest banalnie proste, można używać klasycznej zaprawy murarskiej, która dostępna jest na każdym składzie budowlanym. Warto więc sięgnąć po ten materiał budowlany.

śr. ocena 5 / głosów 5