Akcesoria do odkurzaczy wodnych – przegląd rozwiązań

Odkurzacze wodne to prawdziwa rewolucja w dziedzinie sprzątania. Są one nieskomplikowane w użyciu, wygodne i funkcjonalne. Przede wszystkim jednak ich popularność wynika z niezwykłej wręcz efektywności. Doskonale radzą sobie z różnymi zabrudzeniami i pozwalają szybko oraz dokładnie doprowadzić każde pomieszczenie do porządku. Jakie są zalety odkurzaczy wodnych i w jakie akcesoria warto je wyposażyć?

Odkurzacz wodny – dlaczego warto?

Sekret niezwykłych rezultatów sprzątania przy pomocy odkurzacza wodnego tkwi w zastosowaniu innowacyjnego filtru wodnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy zebrane przez odkurzacz zabrudzenia nie trafiają do worka, a do specjalnego pojemnika z wodą, co zapobiega ich dalszemu rozprzestrzenianiu. Dzięki systemowi filtrów wody i powietrza, sprzątanie jest szybsze i dokładniejsze, a mieszkanie – lepiej oczyszczone. Odkurzacz wodny dobrze radzi sobie bowiem nie tylko z tradycyjnymi zabrudzeniami i kurzem, ale usuwa również pyłki, drobnoustroje, pasożyty czy alergeny. To zatem idealny wybór dla wrażliwych domowników, np. cierpiących na alergie.

Woda nie tylko skutecznie pochłania wszelkie zanieczyszczenia, ale daje również więcej możliwości czyszczenia różnych powierzchni. – Mówi przedstawiciel firmy Ampuro sp. z.o.o. będącej dystrybutorem odkurzacza wodnego Vivenso. – Przy pomocy odkurzacza wodnego nie tylko odkurzymy podłogi, ale możemy również wyczyścić dywany, chodniki czy tapicerkę mebli.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób inwestuje w odkurzacze wodne i dodatkowe akcesoria, dzięki którym można sprawić, że te urządzenia staną się jeszcze bardziej funkcjonalne.

Odkurzacz wodny jeszcze bardziej funkcjonalny – polecane akcesoria

Wyposażenie odkurzacza wodnego w dodatkowe akcesoria pomoże spersonalizować urządzenie, dopasowując je do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. W jakie dokładnie akcesoria warto doposażyć odkurzacz wodny?

  • Olejki zapachowe – olejki eteryczne umilają chwile spędzone na sprzątaniu i sprawiają, że po odkurzaniu w pomieszczeniu unosi się przyjemny zapach. Do wyboru są przy tym różne esencje aromatyczne, m. in. o zapachu owoców.
  • Wielofunkcyjne końcówki i nakładki – dodatkowe nakładki zwiększą funkcjonalność odkurzacza wodnego. Można dzięki nim odkurzać i myć podłogi, czyścić szczeliny i inne trudno dostępne miejsca, myć płytki ceramiczne, okna, a nawet pompować materac.
  • Dodatkowe szczotki – szczotki i pędzle wykonane z naturalnego włosia doskonale poradzą sobie z kurzem i innymi zanieczyszczeniami.
  • Środki czyszczące i odplamiacze – dodatkowe środki czyszczące sprawią, że odkurzanie i mycie będzie jeszcze bardziej efektywne. Przy pomocy odplamiacza można pozbyć się trudnych do usunięcia zabrudzeń np. na dywanie czy tapicerce.

Odkurzacz wodny z dodatkowymi akcesoriami to nowa jakość sprzątania.

śr. ocena 5 / głosów 5