Zmiękczacz wody do domu – który wybrać?

Zmiękczacze wody to urządzenia, służące do uzyskiwania idealnie miękkiej wody. Redukują jej twardość, działając na zasadzie wymiany jonowej. Nie tylko poprawiają jakość wody, zmiękczając ją, lecz również są w stanie poradzić sobie z niewielkim przekroczeniem żelaza w jej składzie. Zarówno te dwuczęściowe, jak i kompaktowe to urządzenia całkowicie bezobsługowe. Który zmiękczacz wody do domu wybrać?

Budując dom, już na etapie jego projektowania powinniśmy pomyśleć o instalacji w nim zmiękczacza wody. Będzie on bowiem niezbędny, jeśli zdecydujemy się na montaż kotła grzewczego. Zbyt twarda woda powoduje jego awarie i usterki. Jaki zmiękczacz wybrać?

Dlaczego warto pomyśleć o zmiękczaczu?

Zmiękczacz wody przede wszystkim ochroni nasz kocioł grzewczy, instalacje grzewcze i wodno-kanalizacyjne, a także poprawi komfort korzystania z wody.

Twardość wody bowiem powoduje podczas jej przepływu wytrącanie się jonów wapnia oraz magnezu, które tworzą ciężki do usunięcia osad. Odkłada się on w rurach, zmniejszając wydajność instalacji, a także mniejszą sprawność takich urządzeń jak pralki, zmywarki, czajniki. Aby się go pozbyć z armatury łazienkowej, potrzebne są silne detergenty. Twarda woda odpowiada także za smugi, pozostające na szybach w trakcie ich mycia. Jakie urządzenie wybrać, aby uporać się z problemem twardej wody?

Wybór urządzenia

Wybór konkretnego urządzenia zależy przede wszystkim od zapotrzebowania na wodę. Zwracajmy uwagę na producenta, jakość głowicy sterującej, ilość złoża i dodatkowe funkcje.

Jednym z chętniej wybieranych urządzeń przez klientów jest zmiękczacz wody Clack Pallas GW z węglem aktywnym, oferowany przez renomowaną firmę Global Water. Charakteryzuje się dużym przepływem, prostym montażem oraz niezawodną, oryginalną głowicą produkcji amerykańskiej. Steruje ona całym procesem uzdatniania wody i posiada zaprojektowane, gotowe programy, dzięki czemu urządzenie jest całkowicie bezobsługowe.

Nowoczesna głowica posiada mikroprocesor, działający na układach scalonych. Nowoczesna technologia pozwala zaprogramować płukanie wsteczne, zachować dane pracy w pamięci procesora, a także ustawić dowolną twardość wody.

Używanie Clack Pallas GW z węglem aktywnym posiada cały szereg innych zalet. Wymienić spośród nich można:

  • mniejsze zużycie środku do prania oraz zmywania, a także pozostałych środków czystości
  • dłuższa żywotność urządzeń, mających kontakt z wodą: pieców CO, kaloryferów, pralek, zmywarek
  • brak zacieków na glazurze
  • poprawa smaku napojów oraz potraw
  • poprawa elastyczności skóry

Warto zamontować omawiane urządzenie, by móc cieszyć się miękką wodą  i jej właściwościami.

śr. ocena 5 / głosów 5