Zegar – oryginalny pomysł na dodatek do eleganckiego wnętrza

Podstawowym zadaniem zegara i uzasadnieniem jego istnienia jest praktyczna funkcja, jaką z założenia spełnia, czyli odmierzanie czasu. Ponieważ świadomość czasu jest dzisiaj niezbędna w każdej dziedzinie życia i w znacznej mierze organizuje je każdemu człowiekowi, obecność zegarków jest uzasadniona w każdym pomieszczeniu w domu czy mieszkaniu. Jednak czasomierze nie muszą być jedynie sprzętem, który przypomina o szarej codzienności. 

zegar

Obecnie prawie każdy ma swój własny zegarek na rękę, jednak ze względu na wygodę, zazwyczaj zdejmujemy go po powrocie do domu. Tu czas odmierzają większe, stacjonarne zegary, z których korzystają wszyscy domownicy – opowiada specjalista sklepu Adler-Zegary.

Każdy wie, gdzie znajduje się domowy czasomierz, którego nigdy nie trzeba szukać i nigdy się nie zawieruszy. Najpopularniejszym rodzajem czasomierzy stosowanych w domostwach jest zegar ścienny.

Nowoczesne zegary ścienne

Ścienne zegary kwarcowe są lekkie, dzięki czemu bez problemu można zawiesić je w każdych warunkach, bez konieczności wiercenia ścian. Obecnie dostępna jest nieskończona różnorodność modeli zegarów ściennych, dzięki czemu można wkomponować je w pomieszczenia o dowolnej stylistyce. Radosne, kolorowe zegary mogą stanowić ożywiający akcent w jasnych wnętrzach utrzymanych w stylistyce minimalistycznej lub wprost przeciwnie, być elementem barwnej układanki salonu w stylu pop-art. Odpowiednie modele znajdą zarówno miłośnicy klasycznych, regularnych kształtów, jak i poszukiwacze zegarów w fikuśnych, skomplikowanych obudowach. Jedynym ograniczeniem pozostaje fantazja.

Klasyczne zegary stojące i wiszące

Dla amatorów aranżacji klasycystycznych świetnym rozwiązaniem jest wybór mechanicznego zegara stojącego lub wiszącego z kurantem. Takie czasomierze urastają do rangi niezależnych sprzętów domowych i zdecydowanie nadają ton całemu wnętrzu – mówi ekspert sklepu Adler-Zegary.

Niestety, ograniczeniem przy wyborze takiego zegara jest zazwyczaj wielkość przestrzeni, jaką możemy zagospodarować. Tradycyjne zegary w drewnianych skrzyniach najlepiej sprawdzają się w salonach i jadalniach dużych domów stylizowanych na dworki.

Urocze zegary kominkowe

Wbrew sugestii zawartej w nazwie, nie musimy posiadać kominka, aby pozwolić sobie na ozdobę w postaci takiego czasomierza. Zegary kominkowe stanowią swego rodzaju kompromis między popularnym zegarem ściennym, a klasycznym zegarem w drewnianej skrzyni i pięknie zaprezentują się również na kredensie, komodzie, szklanej gablocie czy na regale z książkami. Również w tej kategorii wybór jest bardzo szeroki. Klienci mogą sięgać zarówno po zegary nawiązujące do subtelnych sprzętów renesansowych, jak i bogato zdobionych zegarów w postaci figurek w stylu barokowym.