Zastosowanie płytek kwarcytowych

Płytki kwarcytowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Co sprawiło, że cieszą się tak ogromną popularnością? Są wykonane z naturalnego kamienia, który ma wiele zalet. Poza tym, jak wskazują eksperci, kwarcyt jest wyjątkowo dekoracyjnym materiałem. Sprawdza się zarówno we wnętrzach budynków, jak i na dworze. Poznaj jego charakterystyczne cechy oraz najczęstsze zastosowania!

Płytki kwarcytowe

Czym wyróżnia się naturalny kamień w postaci kwarcytu?

Nie ulega wątpliwości, że kwarcyt wyróżniają specyficzne właściwości. Jest to kamień naturalny, który charakteryzują tak zwane uziarnienie i kryształowa, nieco połyskująca powierzchnia. Każdy, kto decyduje się na wykorzystanie płytek kwarcytowych, może liczyć na nowoczesny i estetyczny efekt dekoracyjny.  

Praktyczne zalety kwarcytu odnoszą się do jego wyjątkowej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał niezwykle solidny i odpowiedni dla kogoś, komu zależy na stuprocentowej trwałości wykończenia. Poza tym wskazane płytki wykazują niską nasiąkliwość. A to oznacza, że radzą sobie zarówno z wilgocią, jak i uporczywymi naciekami wody oraz niskimi temperaturami jednocześnie. Dostępne w szerokiej ofercie kolorystycznej płytki są bardzo łatwe w pielęgnacji. Można je czyścić i polerować bez większych problemów.

Najważniejsze wydaje się jednak to, że nowoczesne płytki kwarcytowe można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz każdego budynku. Nie dziwi więc fakt, że większość ekspertów uważa kwarcyt za kamień wręcz idealny, bo piękny i uniwersalny.

Gdzie najczęściej kładzie się płytki kwarcytowe?

Odpowiedniej wielkości płytki kwarcytowe stosuje się do dekorowania domów i ogrodzeń. Jak podkreśla przedstawiciel Zakładu Kamieniarskiego OROSEI z Bielska-Białej ten szlachetny materiał jest w stanie zapewnić powiew nowoczesności, a jeśli trzeba klasycznej elegancji każdemu domostwu. – Kamień naturalny to ponadczasowy materiał wykończeniowy. Nasze marmury, granity i kwarcyt zdobią budynki w całej Polsce. Dzięki nim klienci wykańczają parapety, elewacje, kominki oraz poszczególne elementy wnętrz.

Kwarcyt jest wręcz idealny do wykańczania pokoi, w tym sypialni i salonu. Dzięki swoim właściwościom nadaje się też do dekorowania łazienek, a nawet gabinetów SPA. Tak naprawdę można go wykorzystać zarówno w domu, jak i poza nim. I chyba właśnie przez swoją uniwersalność jest tak popularnym kamieniem naturalnym. Dzięki niemu można stworzyć spójny projekt każdego budynku, który zawiera te same elementy wykończeniowe – zarówno na dworze, jak i w środku.

śr. ocena 0 / głosów 0