Zastosowanie ozdobnej taśmy do firan

Taśmy do firan to elementy, które w bezpośredni sposób decydują o wyglądzie i odbiorze wizualnym przestrzeni okiennej. To właśnie dzięki nim tkanina, która jest dekoracją okna, będzie się odpowiednio układała. Marszczenie firan jest bez wątpienia najlepszym sposobem na to, aby nadać oknom elegancji, a wnętrzom klimatu. Takie zadanie spełniają tradycyjne taśmy do marszczenia zasłon. Ozdobne taśmy dekoracyjne to natomiast sposób nie tylko na prawidłowe ułożenie i nadanie kształtu firanom, ale także estetyczny element ich wykończenia. Jak można wykorzystać ozdobne taśmy do firan?

Ozdobne taśmy do firan

Zalety ozdobnych taśm do firan

Rodzaj upięcia firan jest sposobem na odmianę aranżacji wnętrza pod względami estetycznymi i kompozycyjnymi. Modyfikacje związane z wyglądem firanek mogą wpływać na optyczne powiększenie pomieszczenia oraz nadanie mu charakteru. Aranżacja okna jest więc idealnym sposobem na to, aby przetestować swoją kreatywność. Wykorzystanie ozdobnej taśmy umożliwi m.in. obszycie zakończenia zasłon, ozdobienie podwiązek do firan oraz wykończenie lambrekinów.

Ozdobne taśmy do firan są elementem dekoracyjnym, który umożliwia odświeżenie aranżacji okiennej. Dzięki nim można zaprojektować unikatową, dopasowaną do indywidualnych potrzeb zasłonę. Chętnie stosowane są zarówno do firan woalowych, jak i żakardowych. Począwszy od fantazyjnych taśm z koronką à la gipiura, aż po eleganckie taśmy z dodatkiem błyszczących kryształków.

Bardzo częstym rozwiązaniem upięcia zasłon w domach i mieszkaniach jest sposób na tzw. podwiązki. To nic innego, jak kawałki tego samego materiału, co firana lub zasłona, które podobnie jak chwosty zbierają ją do boku. Ozdobne taśmy do firan stanowią idealne dopełnienie takiej stylizacji. Wykorzystywane są poprzez doszycie pasa z ozdobnymi koralikami. Elementy te równie chętnie stosowane są jako wykończenie lambrekinów. Ten prosty, dekoracyjny akcent przypomina kształtem prostokąt. Cechą charakterystyczną lambrekinu jest to, że jego górna, dłuższa krawędź jest zwieszona pod oknem, a dolna wycinana w charakterystyczne „zęby” lub fale. Gładkie pasy elementów bardzo chętnie są dodatkowo obszywane i zdobione taśmami z koralikami, kryształkami oraz perełkami.

Dlaczego ozdobne taśmy do firan to dobre rozwiązanie?

Jak mówi pracownik sklepu z firanami i tekstyliami PolontexNależy pamiętać, że dokonując zakupu taśmy dekoracyjnej do firan lub zasłon, warto zwrócić uwagę na skalę marszczenia danego modelu. Jeśli np. w zasłonie użyto taśmy marszczącej 10 m, można np. otrzymać 5 m pomarszczonej ozdoby okna. Decydując się na zakup ozdobnych taśm do firan, należy wybierać jedynie sprawdzone sklepy oferujące taki asortyment. Wiele kolorów i wzorów to gwarancja dużego wyboru i udanej transakcji.

Upięcie firan lub zasłon to jedno, a podwieszenie i wykończenie to drugie. Wykończenie zasłon dodatkowo urozmaica wygląd materiałów dekoracyjnych. Pomaga to stworzyć modne elementy, które prezentują się bardzo elegancko i niepowtarzalnie wyglądają podczas dnia. Warto również pamiętać, że wykorzystanie ozdobnych taśm do firan jest tak samo proste, jak zastosowanie przelotek i upinaczy. Taśmy przeszywa się z łatwością do dolnego rantu.

śr. ocena 0 / głosów 0