Zastosowania paneli ażurowych

Trendy wnętrzarskie są coraz bardziej różnorodne, dzięki czemu każdy może dopasować je do swojego gustu. Co więcej, style można ze sobą mieszać, tworząc w ten sposób niepowtarzalne kompozycje. Jednym z ciekawych elementów są panele ażurowe. Czym się one charakteryzują i gdzie warto je zastosować? Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Panel ażurowy

Co to są panele ażurowe?

Elementy, które łączą w sobie funkcjonalność i niebanalną estetykę to często najbardziej pożądane produkty. Tym właśnie charakteryzują się panele ażurowe i być może dlatego zyskały one taką popularność. Produkty te mają postać płaszczyzn z dekoracyjnymi otworami. Wykonuje się je z różnych materiałów, przykładowo z drewna lub ze sklejki. Dostępnych jest mnóstwo wersji wzorów paneli ażurowych. Niektóre z nich są zupełnie abstrakcyjne, inne z kolei nawiązują do kształtów geometrycznych lub innych rzeczywistych obiektów takich jak drzewa i kwiaty. Panele występują również w różnych kolorach, często wybiera się jednak stonowane barwy, takie jak biały i czarny lub brązowy nawiązujący do natury.

Gdzie warto wstawić panele ażurowe?

Nie ma wątpliwości co do walorów estetycznych paneli ażurowych, ale bardzo ważna jest też oczywiście ich funkcja praktyczna. Otóż elementy te świetnie nadają się do wydzielenia segmentów danego lokum. Są one szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach, gdzie trudno czasem zapewnić prywatność. Jednocześnie otwory w panelach ażurowych przepuszczają światło, dlatego nie wpłyną znacznie na optyczne zmniejszenie pokoju. Przepierzeniami tego typu można oddzielić na przykład salon od jadalni albo sypialnię od miejsca przeznaczonego do pracy. Co więcej, niekoniecznie muszą być one ustawione na otwartej przestrzeni, czasem umieszcza się je również przy ścianie i w ten sposób zakrywa się mało estetyczne elementy. Panele ażurowe można znaleźć w specjalistycznych sklepach, takich jak na przykład Eurodeco. Zdecydowanie warto zadbać o wysoką jakość tych produktów, bo powinny być one przygotowane na użytkowanie przez lata. Bardzo istotna jest również estetyka dopasowana do danego pomieszczenia. W sklepach (także internetowych) można znaleźć panele ażurowe w najróżniejszych kolorach i wzorach, dlatego znalezienie idealnego modelu nie powinno stanowić problemu. Z racji tego, że produkty te są wolnostojące, można łatwo ustawić je w dogodnym miejscu i przetestować różne opcje aranżacji.

śr. ocena 0 / głosów 0