Żaluzje wewnętrzne, czyli skuteczna ochrona przed słońcem i wzrokiem sąsiadów

Za sprawą wewnętrznych osłon okiennych można sterować dopływem światła słonecznego do pomieszczenia, a więc redukować je, regulować kąt padania czy całkowicie je odcinać. Wybór produktów tego rodzaju na rynku jest ogromny. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim żaluzje wewnętrzne, które nie tylko chronią przed słońcem, ale i zapewniają prywatność.

zaluzje-wewnetrzne

Materiały

Po kilku latach do łask wróciły żaluzje wewnętrzne, które obecnie produkowane są z wielu rodzajów materiałów. Oferują je firmy zajmujące się szeroko pojętymi oknami oraz akcesoriami do nich, takie jak na przykład Okna Jachimczak. Najczęściej jest to naturalne drewno, aluminium oraz PCV. Modele drewniane są bardzo eleganckie, a przy okazji doskonale prezentują się w zasadzie w każdym wnętrzu.  Żaluzje  z PCV nie są już tak estetyczne, ale jednocześnie są tanie i bardzo wytrzymałe. Ponadto dostępne są w sprzedaży w szerokiej gamie kolorystycznej. Żaluzje metalowe dobrze sprawdzają się z kolei we wnętrzach utrzymanych  w stylistyce industrialnej. Co ciekawe, z aluminium wykonuje się też modele drewnopodobne.

Żaluzje pionowe i poziome

W zależności od potrzeb i upodobań można postawić na żaluzje pionowe lub poziome. Te pierwsze dobrze sprawdzają się w przypadku dużych okien. Ciekawym rozwiązaniem są także żaluzje panelowe, które zaciemniają okno, a przy okazji stanowią ozdobę każdego pomieszczenia. Dzisiaj rzadkością na rynku nie są już żaluzje wewnętrzne produkowane z wysokiej klasy tkanin czy naturalnej skóry. Te jednak już do najtańszych nie należą. Z drugiej strony prezentują się niezwykle efektownie i są bardzo wytrzymałe, a więc stanowią inwestycję na wiele lat.

Zalety żaluzji wewnętrznych

Żaluzje wewnętrzne nie tylko chronią przed słońcem i wzrokiem wścibskich sąsiadów, ale przede wszystkim stanowić mogą ozdobę wnętrza. Można je stosować nawet przy oknach dachowych i fasadowych. Zawsze dobrze prezentują się modele drewniane czy bambusowe, które są bardzo lekkie, a przy tym elastyczne i wytrzymałe. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienka czy kuchnia. Coraz więcej osób stawia na żaluzje pionowe i panelowe, które dobrze komponują się przede wszystkim z aranżacjami nowoczesnymi i modernistycznymi. W przypadku okien o niestandardowym kształcie nieocenione są z kolei żaluzje plisowane. Można postawić na modele całkowicie zaciemniające, jednolite i wzorzyste. Niektóre z nich są odporne na kurz i wilgoć. Stanowią one swego rodzaju połączenie żaluzji i rolet.

śr. ocena 5 / głosów 5