Zalety żaluzji drewnianych 

We współczesnej aranżacji wnętrz coraz częściej wykorzystywane są efektowne akcesoria okienne, wpływające na klimat panujący w mieszkaniu. Z pewnością należą do nich żaluzje drewniane, które nadają przestrzeni użytkowej niepowtarzalnego, przytulnego charakteru. Niebanalny design i styl, z jakim zdobią pomieszczenia to tylko część atutów przemawiających na ich korzyść.

Żaluzje drewniane

Wokół okien zawsze znajdowały się drobne dekoracje. Tkaniny na firany czy zasłonki zdobiły ręczne hafty i delikatne koronki, a wykończenie zazdrostek – barwne wzory. Dzisiaj stosuje się różnorodne systemy przysłon, takich jak rolety czy żaluzje. Możliwość regulacji i większy komfort użytkowania nie oznaczają jednak, że należy rezygnować z walorów estetycznych w tym zakresie. Wspomniane rozwiązania mają na celu ułatwić kontrolę nad nasłonecznieniem wnętrza, ale stanowią także interesujący element wystroju. Można je dopasować do różnorodnych stylów aranżacji, wykorzystując paletę barw oraz dostępne materiały. Tym, co doda pożądanej nastrojowości będą drewniane żaluzje, charakteryzujące się szeregiem praktycznych zalet.

Czym wyróżniają się drewniane żaluzje? 

Proponowane rozwiązanie zaskakuje oryginalnym designem, wybijającym je spośród tradycyjnych firanek. Zdecydowanie nie stanowi banalnego akcesorium, wtapiającego się w tło pomieszczenia – wyróżnia je zarówno forma, jak i budulec. Z jednej strony sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przytulne i klimatyczne, z drugiej luksusowe i minimalistyczne. Wiele zależy od pozostałego wyposażenia. Żaluzje drewniane idealnie komponują się z meblami wykonanymi z tego samego surowca, a jeszcze lepiej: o podobnym odcieniu. W ten sposób osiąga się harmonijny, spójny wystrój, sprzyjający regeneracji sił i wyciszeniu. Cienkie panele umożliwiają dostęp promieniom słonecznym, które w charakterystyczny sposób wydłużają cienie na ścianach i pozwalają na grę światłem.

Nie należy zapominać o funkcjonalności opisywanej przysłony. Kontrola nasłonecznienia odbywa się zarówno przez poziomy i pionowy ruch paneli, jak i regulację ich kąta. Dzięki temu można swobodnie manipulować światłem na długości całego okna. Warto tutaj podkreślić, że zastosowany surowiec charakteryzuje się wysoką trwałością, na którą nie oddziałuje działanie oświetlenia. Pomimo czasu użytkowania żaluzje nie tracą swojej barwy oraz są odporne na odkształcenia.

Ich zdecydowanym atutem jest naturalny budulec – drewno. Jego poszczególne właściwości sprawiają, że jest niezwykle wytrzymałym materiałem, przeciwstawiającym się wpływowi codziennej eksploatacji. Ten sam czynnik pozwala na jego dostosowanie do różnych stylów aranżacji – informuje pracownik firmy Formelana.

Do jakich wnętrz będą pasować żaluzje drewniane? 

Wspomniana uniwersalność daje możliwość zamontowania żaluzji w wielu mieszkaniach. Warto jednak wskazać, które cechy akcesorium wpływają na to zjawisko. W przypadku stylu rustykalnego jest to naturalny surowiec, szeroko wykorzystywany w folklorystycznych dekoracjach. Industrialne i nowoczesne wnętrza z pewnością docenią prostotę i minimalizm designu, wpisujący się w surowo urządzone przestrzenie. Z kolei klasycznemu modelowi aranżacji będzie odpowiadać elegancja i szyk, z jakim prezentują się przysłony, wprowadzając pierwiastek luksusu do danego pomieszczenia. Klimat wystroju w dużej mierze zależy od całokształtu wyposażenia, jednak drewniane żaluzje sprawiają, że wydaje się znacznie wyraźniejszy.

śr. ocena 0 / głosów 0