Zalety mebli z litego drewna

Urządzając własne mieszkanie, stajemy przed wyborem wyposażenia. Jedną z proponowanych opcji mogą być meble z litego drewna, które charakteryzuje szereg specyficznych właściwości. Sprzęty o takiej formie nie tylko korzystnie wpływają na wystrój wnętrza, ale także zapewniają naprawdę długi czas użytkowania. Czym jeszcze wyróżniają się podobne produkty?

Meble z litego drewna

Określenie „meble z litego drewna” zdradza wiele cech przedmiotów, które za nim stoją – jest to wyposażenie zbudowane w całości z naturalnego surowca, poddanego wcześniej specjalnej obróbce. W przeciwieństwie do sprzętów nazywanych „drewnianymi”, tutaj nie stosuje się płyty wiórowej, sklejki i jakiejkolwiek okleiny. Wszystkie elementy zostały wyprodukowane z wysokojakościowego drewna, które w dalszym ciągu zaimpregnowano tak, żeby wydobyć na zewnątrz wyjątkowe piękno słojów i linii oraz wzmocnić wytrzymałość powierzchni.

Dlaczego warto postawić na meble z litego drewna? 

Wyposażenie wykonane z naturalnego surowca cechuje wysoka uniwersalność, która sprawia, że można je dopasować do wielu stylów aranżacji. Meble z litego drewna sprawdzają się więc zarówno w nowoczesnych, dosyć minimalistycznych wnętrzach, jak i tych bardziej klasycznych. Na korzyść podobnych sprzętów przemawia też ich ponadczasowość – mimo przemijających trendów i mody, drewniane szafy, stoły i regały wciąż zajmują zasłużone miejsce w mieszkaniu. Materiał zdecydowanie przewyższa jakiekolwiek imitacje i wzory naśladujące prawdziwe słoje.

Okleiny i nadruki na „sklejkowych” sprzętach wyglądają o wiele mniej efektownie od słojów i linii, jakie zdobią naturalny surowiec. Meble z litego drewna posiadają duszę, której nie mają szafki z płyty wiórowej oraz podobnych materiałów. Wyposażenie jest także o wiele bardziej unikatowe od masowo produkowanej alternatywy, ponieważ w przyrodzie nie ma miejsca na dwa dokładnie takie same konary drzewa. Prawdziwie drewniane stoły, krzesła bądź stoliki (takie, jak np. w ofercie firmy You Design) wyróżnia wyjątkowy, niepowtarzalny wzór.

Meble z litego drewna – przepis na jakość i styl we wnętrzu 

Podobne sprzęty charakteryzuje nie tylko specyficzna estetyka, ale i wysoka wytrzymałość: są szczególnie polecane osobom, które poszukują wyposażenia o nieprzeciętnej trwałości. Tym, co je wyróżnia, jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli już pojawi się jakieś zadrapanie, meble z litego drewna pozwalają na bezproblemową renowację, co nie byłoby możliwe w przypadku produktów ze sklejki. Drewniane powierzchnie znacznie lepiej znoszą również wilgoć i zmiany temperatury.

śr. ocena 5 / głosów 3