Zalety łóżek z pojemnikiem

Choć kwestia przechowywania pościeli jest jedną z najważniejszych przy wyborze łóżka, wciąż nie wszystkie modele na rynku są wyposażone w pojemnik. Tymczasem ten dodatek znacząco ułatwia życie każdego dnia! Poznaj zalety łóżek z pojemnikiem na pościel i nie tylko. Wybierz mebel sypialniany, który zagwarantuje Ci nieco bardziej komfortowe życie, wysoką estetykę i porządek w otoczeniu.

Dlaczego łóżko z pojemnikiem?

Upatrzyłeś sobie piękne łóżko. Naturalne drewno, przyjemny ciepły kolor ramy, solidne nóżki, stelaż z wyższej półki, który zapewni Ci sen niemowlaka. Idealne linie, harmonijne proporcje. Oczyma wyobraźni już widzisz to łóżko w swojej sypialni. Wyobrażasz sobie, jak pięknie skomponuje się z tą szafą, którą niedawno tam wstawiłeś.

Ale zaraz… Co z pościelą? Pod łóżkiem jest pusto. Nie ma pojemnika. Twoja piękna wizja idealnego łóżka właśnie runęła, bo pojawiła się w niej pościel, którą będziesz musiał chować do szafy albo skrzętnie przykrywać narzutą.

Wiele osób nie chce za dnia pościeli w swoim otoczeniu. To element, który jest zarezerwowany dla nocnego wypoczynku. Za dnia chcemy cieszyć się widokiem łóżka, być może rozłożonych na nim dekoracyjnych poduszek, ale nie pościeli. Dlatego łóżka z pojemnikiem cieszą się ogromną popularnością – mówi specjalista z Meble K&D.

Pojemnik nie tylko podnosi estetykę wnętrza, ale też chroni pościel przed zabrudzeniami, o które nietrudno w ciągu dnia. Jeśli lubisz jeść na łóżku lub w jego pobliżu, jeśli masz dzieci, a Twoje zwierzaki uwielbiają (i mogą) spać na łóżku, ukrycie pościeli w ciągu dnia sprawi, że nie będzie się ona tak łatwo kurzyć, a zwykłe codzienne czynności nie będą powodowały jej poplamienia.

Zastosowania łóżka z pojemnikiem

Choć najczęściej do pojemników przy łóżkach trafia aktualnie używana pościel, nie jest to jedyne zastosowanie tego elementu umeblowania. Wybierając łóżko z pojemnikiem, warto rozważyć model, który zapewni nieco więcej miejsca niż potrzebujemy na przechowywanie jednego kompletu pościeli. Dzięki temu z łatwością ukryjesz tam dodatkowe zestawy np. dla gości, których chcesz ulokować na kanapie w salonie.

Łóżko z pojemnikiem może posłużyć także do przechowywania innych rzeczy, które chcesz mieć pod ręką w sypialni: od bielizny pościelowej przez ulubione książki czytane do snu po gadżety erotyczne.

W małych mieszkaniach łóżko z pojemnikiem to oczywisty i bardzo korzystny wybór, ponieważ zapewniają dodatkową ukrytą przestrzeń np. na ubrania czy rzadko używane przedmioty, a przy tym nie zabierają miejsca. Zyskujesz więc i łóżko, i schowek, nie tracąc ani centymetra kwadratowego wolnej przestrzeni.

śr. ocena 5 / głosów 5