Zalety elektrycznych sterowników rolet

Do zalet rolet należą między innymi ochrona przed wścibskimi spojrzeniami osób z zewnątrz oraz izolacja ciepła i akustyki pomieszczeń. Aby używanie rolet było w pełni komfortowe można dobrać do nich elektryczny mechanizm sterujący.

Silnik to podstawa

Rolety elektryczne to rozwiązanie bardzo wygodne, a ich sterowanie jest proste i przyjemne. Tego typu rolety różnią się od tradycyjnych (wyposażonych w napęd ręczny, zwijacz linki lub taśmy) tym, że działają w oparciu o pracę silnika elektrycznego, który całą pracę wykona za nas. Nowoczesne silniki do rolet cechują się szybkością podnoszenia i opuszczania, a dzięki ich sterownikom, mogą proponować szereg ciekawych rozwiązań.

-Przydatną funkcją może być np. programowanie czasowe. Dzięki niej rolety będą działać samoczynnie, zgodnie z naszymi potrzebami. Tym sposobem mogą chociażby imitować obecność domowników, gdy dom pozostaje bez nadzoru przez dłuższy czas (np. w czasie wakacji), co odstraszy potencjalnych włamywaczy – przekonuje nasz rozmówca reprezentujący Hurtownię Elektryczną KONTAKT-SKLEP.

Rodzaje sterowników

Roletami elektrycznymi można sterować:

  • Przewodowo – najłatwiejszy do przeprowadzenia sposób automatyzacji rolet, możliwy jedynie na etapie budowy lub remontu, ponieważ wymaga przeprowadzenia kabla od rolety do przełącznika na ścianie.
  • Radiowo – ich montaż polega na doprowadzenie zasilania do wszystkich rolet od najbliższego gniazdka bądź najbliżej położonej puszki elektrycznej. W tym przypadku sterować roletami można przy użyciu pilota wysyłającego sygnałem radiowym komendę do odbiornika, który znajduje się w silniku rolety.

Warto wiedzieć, że częstotliwość pilotów i odbiorników dobierana jest tak, by nie kolidowała z innymi urządzeniami nadawczo-odbiorczymi jakie znajdują się w danym domu lub mieszkaniu. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w przypadku domów inteligentnych, w których wiele czynności odbywa się poprzez zdalne sterowanie.