Zalety dywanów wełnianych

Dywany wełniane zaliczane są do jednych z najbardziej luksusowych. Wyjątkowo delikatne, tkane z wełny owczej, starannie wyczesane i wysoko przystrzyżone, charakteryzują się dużym komfortem użytkowania. Doskonale sprawdzają się zarówno w sypialni, jak i w dziecięcym pokoju. Oprócz walorów użytkowych, posiadają walory estetyczne, czyniąc wnętrze oryginalnym oraz wyjątkowym.

dywan-welniany

Zalety dywanów wełnianych to zalety związane po pierwsze z ich funkcjonalnością, po drugie z walorami estetycznymi. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zbawienny wpływ wełny

Dywany wełniane są wyjątkowo trwałe oraz wykazują właściwości elektrostatyczne. Wytrzymałe, odporne na ścieranie, pomagają w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności powietrza, chłonąc jej nadmiar. W porze suchej oddadzą ją z powrotem, tworząc w mieszkaniu przyjemny mikroklimat. Posiadają właściwości termoizolacyjne oraz dźwiękochłonne; wyciszą pokój i odizolują od zimnej posadzki. Ich runo jest sprężyste i się nie odkształca; odpowiednio pielęgnowane, dywany te zachowują wrażenie nowości przez długie lata. Odporne na zabrudzenia, polecane są także alergikom, cierpiącym na uczelnie na kurz oraz roztocza. Wełna bowiem zawiera lanolinę, czyli tłuszcz zwierzęcy który eliminuje bakterie i roztocza, a także wolne rodniki oraz sprawia, że w dywanie nie zalegają się duże ilości kurzu. Czyszczenie dywanów wełnianych jest wyjątkowo niekłopotliwe i niezajmujące zbyt wiele czasu.

Orientalne piękno

Wełniane dywany, które znajdziemy w ofercie renomowanego salonu Sarmatia Trading, to dywany perskie oraz indyjskie, pochodzące z regionów świata, w których narodziła się sztuka kobiernictwa. Bogate, orientalne wzornictwo, niesamowicie intensywne barwy, osiągane głównie dzięki używaniu naturalnych barwników, takich jak indygo, szafran czy jagody, sprawiają, że każdy pojedynczy dywan jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Dzięki wełnianym, indyjskim lub perskim dywanom, tkanym ręcznie na tradycyjnych krosnach w niewielkich, przydomowych manufakturach, w naszym domu zagości magia Dalekiego Wschodu. Szeroki wybór kolorów oraz wzorów pozwoli nam dobrać tego typu dywan do różnego rodzaju wnętrza, zarówno bardziej klasycznego, jak i nowoczesnego, w którym dywan wełniany stanowić będzie oryginalny, stylowy oraz ekskluzywny dodatek. Odpowiednio wyeksponowany, wykreuje przestrzeń, a my bez obaw będziemy mogli stąpać bosymi stopami po miękkim, przyjemnym w dotyku kobiercu.

śr. ocena 5 / głosów 5