Zalety drzwi wejściowych z drewna

Budowa domu to duże wydarzenie, do tego wymagające podjęcia tysiąca decyzji. Jedną z nich jest wybór drzwi wejściowych. Z jednej strony to w jakimś sensie wizytówka domu, więc chcemy, żeby były ładne i gustowne, a z drugiej zależy nam na ich trwałości i odporności na działanie warunków atmosferycznych. Na szczęście jest materiał, który spełnia oba te warunki – to znane od wieków drewno, chyba ciągle najczęściej stosowany materiał do budowy drzwi.

Wygląd

Drewno jest produktem naturalnym. Bardzo dobrze się kojarzy i tworzy atmosferę ciepła i przytulności. Taką chyba każdy chce stworzyć w swoim domu i prezentować na zewnątrz. Do tego będzie bardzo dobrze się komponować właściwie z każdym rodzajem elewacji. Ogromna różnorodność rodzajów drewna, a do tego możliwość pokrycia go powłokami w dowolnym kolorze, daje nam gwarancję, że dobierzemy drzwi ładne, eleganckie i stylowo zgodne z resztą budynku czy jego otoczenia.

Jeśli nasz dom posiada rustykalny czy klasyczny wygląd, jedynie drzwi drewniane będą w nim dobrze się prezentować. A już w ogóle są jedyną akceptowalną formą, jeśli porwaliśmy się na restaurację zabytku.

Drewno jest też materiałem łatwo poddającym się obróbce. Pozwala na wykonanie niepowtarzalnych bogato zdobionych form ram. Jeśli budujemy dom drewniany lub z bala, aż się proszę tego typu rozwiązania.

Strona praktyczna

Najczęstszą obawą kupujących jest ta, czy drewno jest materiałem wystarczająco trwałym. Drzwi wejściowe narażone są przecież na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Duża wilgoć, niskie temperatury czy częste zmiany temperatur. Jeśli nie chcemy być zmuszeni do częstej pielęgnacji i odnawiania naszego wejścia, szukamy rozwiązań, które nam to umożliwią.

W firmie MUSZYŃSCY Okna Drewniane będącej producentem okien i drzwi z drewna, uzyskaliśmy zapewnienie, że obecnie nie stanowi to już problemu. Nowoczesne technologie pozwalają zabezpieczyć odpowiednio drewniane wyroby. Pokrywane są one ekologicznymi powłokami ochronnymi, z jednej strony bezpiecznymi dla użytkowników, a z drugiej bardzo skutecznymi.

Ponadto drewno wykazuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i jest skuteczną barierą akustyczną.

Dla tych z nas, którzy szczególnie interesują się ekologią, mamy również dobre wieści. Drewno nie emituje szkodliwych substancji, nie powoduje alergii oraz polepsza mikroklimat pomieszczeń. Do tego spośród wszystkich materiałów budowlanych wymaga najmniejszych nakładów energetycznych na wytworzenie, obróbkę, produkcję elementów i utylizację.

śr. ocena 5 / głosów 5