Zalety balkonów stalowych

Balkon to element architektoniczny, który pełni kilka funkcji m.in. urozmaica elewację oraz daje możliwość domownikom spędzania na nim wolnego czasu. Szczególną popularnością cieszą się balkony stalowe, gdyż dzięki lekkiej konstrukcji i łatwemu montażowi można się nimi cieszyć nawet w starym budownictwie powojennym. Dowiedz się o nich więcej i poznaj zalety balkonów ze stali.

balkon-stalowy

Jakie użytkowe zalety mają balkony stalowe?

Główną zaletą balkonów z konstrukcją stalową jest fakt, że mogą być umieszczone praktycznie w każdym budynku, również w tym bez balkonów (np. w starym, powojennym budownictwie). Ponadto, dużą zaletą jest również to, że montaż nie wymaga użycia wsporników lub słupków, a ponadto możliwy jest w dowolnej kondygnacji i także tylko dla pojedynczego balkonu. Dodatkowo, zaletą balkonów stalowych jest ich lekka i trwała konstrukcja, która nie powoduje obciążeń oraz naprężenia budynku. Popularność zapewnia im również precyzyjnie wyznaczone miejsce kotwienia, co sprawia, że balkon stalowy jest w pełni bezpieczny. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie dzięki trwałości balkon ze stali tak szybko przewyższył montowane kiedyś najczęściej, balkony żelbetowe.

Montaż balkonów ze stali jest również popularny ze względu na fakt, że dzięki izolacji termicznej konstrukcja nie powoduje powstawania mostków termicznych, które skutkują pojawieniem się wilgoci oraz zagrzybienia – podkreśla specjalista z firmy Metalex-Szyma Sp. z o. o. z Komprachcic.

Ponadto, kolejną zaletą balkonów z konstrukcją stalową jest płyta podłogowa, którą także można w pełni dopasować do pomysłu klienta (np. można wybrać jej kolor). Jej zaletą jest również to, że jest trwała i w pełni odporna na warunki atmosferyczne. Balkony ze stali montowane są również tak często, gdyż są od razu gotowe do użytkowania, a montaż możliwy jest również w okresie zimowym.

Estetyczne zalety balkonów ze stali

Lekka stalowa konstrukcja balkonu pełni oprócz funkcji użytkowej również funkcję estetyczną. Dlatego też bardzo ważne jest, aby całość upiększała budynek, a nie np. go przytłaczała. Dodatkowo, warto podkreślić, że ocynkowana i pomalowana proszkowo konstrukcja wykonywana jest najczęściej według pomysłu osoby zamawiającej, dlatego może być również bardzo ozdobna. Niektóre firmy korzystają także z usług specjalistów z zakresu kowalstwa artystycznego, dlatego np. balustrady mogą mieć dowolny wygląd m.in. mogą być ażurowe, pełne bądź wzorowane na zabytkowe.

śr. ocena 5 / głosów 5