Zabezpieczanie mieszkania podczas remontu

Remont – jedna z najpopularniejszych odpowiedzi na pytanie o powody urlopu w pracy. Nie wiąże się ona jednak z błogim odpoczynkiem, ale koniecznością wykonywania intensywnych czynności mających na celu reorganizację naszego domu lub mieszkania. Zanim jednak do nich przystąpimy, warto owo mieszkanie, a właściwie znajdujące się w nim cenne przedmioty, meble oraz podłogi, zabezpieczyć przed zniszczeniem. Jakie akcesoria przydadzą się w domu podczas remontu? O tym piszemy w poniższym artykule.

Zabezpiecz podłogę

Najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią mieszkania jest podłoga, którą należy zabezpieczyć w pierwszej kolejności. Jakimi akcesoriami posłużyć się w tym przypadku? Ich wybór jest duży: tektura lita jest przydatna na podłogi drewniane, a w przypadku podłóg wykonanych z gresu lub kafli ceramicznych, można wykorzystać także tekturę falistą lub grubą folię ochronną.

Oklej meble i elementy, których nie można wynieść

Następnie należy rozejrzeć się po remontowanym pomieszczeniu i zlokalizować wszystkie meble i elementy, które da się wynieść. Pozostałe trzeba zabezpieczyć specjalną folią – cienką w przypadku przedmiotów o zaokrąglonych kształtach oraz np. żyrandola, grubszą natomiast możemy owinąć meble z ostrymi krawędziami. Jeżeli remont będzie dotyczył jedynie odświeżenia ścian, warto wykorzystać folię malarską, ale gdy w grę wchodzi remont gruntowny najlepszym rozwiązaniem będzie gruba folia ochronna. W międzyczasie należy także zdemontować plastikowe oprawy gniazdek i włączników.

Zastosuj taśmy samoprzylepne

Bardzo przydatnym produktem podczas remontu są również taśmy samoprzylepne, dzięki którym można łatwo i bezpiecznie przymocować tektury lub folie do przedmiotów. Ponadto do zabezpieczenia framug warto użyć taśmy malarskiej skutecznie chroniącej przed zabrudzeniami, a ramy okien zakleić taśmą 7-dniową, która nie zwulkanizuje się pod wpływem promieni UV. Należy również pamiętać, aby niezwłocznie zdjąć taśmę po pomalowaniu niewielkich dekorów, np. białego paska przy suficie. Zmniejszymy tym samym ryzyko, że odejdzie ona wraz z wyschniętą farbą.

Podsumowując, przed przystąpieniem do prac remontowych, należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria – taśmy, folie oraz tektury, które zabezpieczą nasze mieszkanie przed zniszczeniem – zaleca sprzedawca z firmy Crespo – producenta opakowań, worków i torebek foliowych dla różnych gałęzi przemysłu.