Wybór miejsca na garderobę – przedpokój czy sypialnia?

Dobrze zorganizowane miejsce przeznaczone do przechowywania ubrań to jeden z podstawowych elementów porządku oraz komfortu. Dlatego też niektórzy decydują się na garderobę, czyli wydzieloną strefę zamiast pojedynczej szafy czy komody. Wątpliwości może budzić kwestia tego, gdzie ją umieścić. Co będzie lepsze – przedpokój czy sypialnia? Przeczytaj tekst, aby się dowiedzieć.

Garderoba na wymiar

Jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Aby korzystanie z garderoby było komfortowe, trzeba znaleźć najdogodniejsze miejsce na jej umieszczenie. Ze względów praktycznych wybór pada z reguły na sypialnię lub przedpokój, bo właśnie tam najczęściej zmienia się ubrania.

Podczas planowania miejsca na garderobę zwróć uwagę na metraż oraz rozkład pomieszczeń. Upewnij się, że jeśli sypialnia jest mała, to wstawienie tam zabudowy zajmującej dużą część ściany nie zmniejszy komfortu – podpowiada pracownik firmy Zabudowani. Jeśli tak jest, lepszą opcją będzie umieszczenie garderoby w przedpokoju. Jest to pomieszczenie rzadziej używane, w którym nie ma aż takiej potrzeby wolnej przestrzeni.

Innym znaczącym czynnikiem jest przeznaczenie garderoby. Jeśli ma ona służyć do przechowywania okryć wierzchnich, kurtek i butów, lepiej postawić ją w przedpokoju, czyli w części wspólnej dla wszystkich domowników. Z kolei w przypadku, gdy mają się tam znaleźć codzienne ubrania i akcesoria, lepiej wybrać do tego celu sypialnię. Dzięki temu będzie możliwe założenie stroju z samego rana bez konieczności przemieszczania się po domu. Przygotowywanie się w jednym pomieszczeniu jest o wiele wygodniejsze niż kursowanie między przedpokojem a sypialnią.

Garderoba na wymiar – dlaczego warto?

Kluczem do komfortowego korzystania z garderoby jest jak najlepsze dopasowanie jej do danego pomieszczenia. Pozwoli to dobrze wykorzystać przestrzeń i zagospodarować rzadziej używane miejsca (na przykład pod sufitem czy w rogach pokoju). Dlatego też dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na garderobę na wymiar. Dzięki temu można stworzyć zabudowę idealnie dopasowaną do pomieszczenia, niezależnie od tego, czy będzie to przedpokój czy sypialnia. Poza tym, w ten sposób to klient może ustalić, ile potrzebuje półek, miejsca na wieszaki oraz otwartych segmentów. Garderoba na wymiar ułatwia porządkowanie ubrań i akcesoriów, pozwala wyeksponować ulubione elementy oraz schować to, co nie jest zbyt estetyczne. Przechowywanie ich w jednym miejscu wpłynie pozytywnie na wygodę użytkowania. Warto zainwestować w dobrze dopasowaną garderobę, aby cieszyć się ładem wśród ubrań i dodatków oraz komfortem korzystania z nich.

śr. ocena 0 / głosów 0