Wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem biokominka

Biokominek (kominek ekologiczny) to wygodne rozwiązanie, stosowane w wielu domach i mieszkaniach. Jest niewielkim urządzeniem, do którego opalania stosuje się biopaliwo na bazie alkoholu etylowego w płynnej bądź żelowej postaci. Jak działa biokominek? Jakie są jego zalety? Na co warto zwrócić uwagę przed jego zakupem? Na te oraz inne pytania, odpowiemy w artykule.

Biokominek

Biokominek to świetna alternatywa dla tradycyjnego kominka. Ze względu jednak na to, że kominek ekologiczny nie wymaga posiadania instalacji kominowej i nie emituje szkodliwych spalin, popiołu, ani sadzy, można zamontować go także w mieszkaniu.

Kominek ekologiczny składa się z paleniska oraz z solidnej obudowy odpornej na ekstremalnie wysokie temperatury, emitowane przez ogień.

Zalety kominków ekologicznych

Biokominki mają wiele zalet:

  • są nie tylko doskonałym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza, ale także dodatkowym źródłem ciepła,
  • można montować je zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach,
  • nie wydzielają dymu,
  • nie produkują sadzy ani popiołu,
  • nie wymagają posiadania instalacji kominowej,
  • nie wymagają dodatkowego miejsca do składowania opału (drewna, węgla),
  • dzięki niewielkim rozmiarom, można zamontować je zarówno przy ścianie, jak i we wnęce, czy na stoliku,
  • są łatwe w utrzymaniu w czystości,
  • są przyjazne dla środowiska,
  • są mobilne – w każdej chwili można przenieść urządzenie na taras czy patio.

Ponadto, warto wspomnieć, że biokominki, dostępne są w wielu rozmaitych modelach, można dopasować je zatem zarówno do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tych utrzymanych w stylu tradycyjnym. Godną polecenia firmą, oferującą szeroki wybór kominków w Zamościu, jest Airhot.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie biokominka?

Przed zakupem kominka, warto przemyśleć jego umiejscowienie w domu czy mieszkaniu. Producenci oferują zarówno ekologiczne kominki wolnostojące, jak i wiszące, narożne czy portalowe.

Warto również zwrócić uwagę na wyposażenie kominka – wysokiej jakości biokominki wyposażone są w żaroodporną szybę ochronną, podnoszącą bezpieczeństwo użytkowania i stabilizującą palenie się ognia, a także w system odpowietrzający, zapobiegający powstaniu ciśnienia pod palnikiem w przypadku ewentualnego przelania paliwa.

Jeśli zdecydujesz się na wybór kominka montowanego we wnęce, zwróć uwagę, czy model posiada wbudowaną izolację – dzięki niej, urządzenie możesz zamontować nawet w zabudowie kartonowo-gipsowej – bez ryzyka pożaru.

Jeżeli chcesz, by kominek ekologiczny stanowił dodatkowe źródło przyjemnego ciepła, wybierz model wyposażony w odpowietrzniki oddające ciepło do pomieszczenia.

śr. ocena 0 / głosów 0