Wnęka w sypialni jako idealne miejsce na garderobę      

Kiedyś większość osób podczas urządzania mieszkania i domu decydowała się wyłącznie na szafy oraz komody. Obecnie dużą popularnością cieszą się garderoby na wymiar, zwłaszcza we wnękach, które są w stanie pomieścić o wiele więcej ubrań oraz artykułów gospodarstwa domowego, a tym samym uporządkować przestrzeń domową. Jak urządzić praktyczną garderobę we wnęce i dlaczego warto zaprojektować ją w sypialni? Wyjaśniamy!

Garderoba w sypialni

Garderoba we wnęce w sypialni – czy to dobry pomysł?

Posiadanie garderoby to bez wątpienia najlepszy sposób na utrzymanie ładu i porządku w przestrzeni oraz zapewnienie więcej miejsca w innych pokojach, ze względu na brak konieczności posiadania dodatkowych półek, szafek czy regałów. Wiele osób decydując się na garderobę we wnęce w sypialni jako główną zaletę wymienia szybki i stosunkowo prosty dostęp do ubrań, niewymagający przechodzenia do innego pomieszczenia w domu. – mówi przedstawiciel Pabich Meble, producent mebli na zamówienie we Wrocławiu. – W przypadku garderoby na wymiar mamy również możliwość dopasowania jej wymiarów do konkretnego wnętrza, dlatego też jest to dobre rozwiązanie zarówno do małych mieszkań, jak i tych o większym metrażu.

Najpopularniejszym, a zarazem funkcjonalnym wyborem wśród osób decydujących się na garderobę w sypialni jest także zagospodarowanie wnęki, co pozwala na wykorzystanie trudnej do wykorzystania przestrzeni, a tym samym niezabieranie dodatkowego metrażu sypialni. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie zarówno garderoby pod skosami, jak i garderoby z półkami do samego sufitu, które będą zapewniać dużo wolnego miejsca do przechowywania nie tylko ubrań, ale również innych rzeczy wymagających schowania do utrzymania porządku w domu.

Jak urządzić garderobę we wnęce?

Aranżacja garderoby w dużej mierze zależy od możliwości konkretnego pomieszczenia, a także tego, jakie rzeczy chcemy w niej przechowywać. Szczególnego zaplanowania wymaga garderoba w sypialni małych mieszkań, w których dobrym wyborem będą szafy na wymiar, które można dopasować nawet do wnęki o nieregularnych i nietypowych kształtach. Do mniejszych sypialni dobrze sprawdzą się również przesuwne drzwi, które zajmują mało miejsca, a tym samym umożliwiają proste dostanie się do garderoby, przy jednoczesnej ochronie ubrań przed zanieczyszczeniami, takimi jak kurz.

Natomiast do większych sypialni ciekawym wyborem jest zaprojektowanie garderoby, do której istnieje możliwość wejścia do środka. Można w niej umieścić siedzisko oraz lustro umożliwiające swobodne przeglądanie się podczas przymierzania codziennych stylizacji. Warto również wyposażyć garderobę w niezbędną ilość drążków, półek oraz szuflad, a także szczególnej uwagi wymaga dobre oświetlenie, które powinno zapewniać odpowiednią widoczność rzeczy umieszczonych nawet na wysokich półkach.

śr. ocena 0 / głosów 0