Wentylatory podłogowe. Gdzie się sprawdzają?

Wentylatory są obecne praktycznie w każdym biurze i w dużej ilości mieszkań oraz domów prywatnych. Jednym z podstawowych i najchętniej stosowanych rodzajów wentylatorów są stojące wentylatory podłogowe. Jest to bardzo proste rozwiązanie, które pozwala jednak przynieść dużą ulgę w trakcie dużych upałów na zewnątrz. W artykule opisujemy, jakie są rodzaje wentylatorów podłogowych, jakie mają one zalety oraz w jaki sposób wybrać taki, który będzie najlepszy do pracy w danych warunkach.

wentylatory podłogowe

Dlaczego wentylatory są tak ważnym elementem wyposażenia w biurach i w mieszkaniach?

Wentylatory są tak często stosowane przez wiele osób, ponieważ są zdecydowanie najprostszym sposobem ochłodzenia nieco powietrza wewnątrz pomieszczeń. W dniach, w których na zewnątrz panują upały, praca w biurze lub wypoczynek we własnym domu nie są niestety tak komfortowe, jak byśmy sobie tego życzyli. Nawet jeżeli w biurze włączona jest klimatyzacja, to i tak ze względu na konieczność dostosowania jej ustawień do potrzeb wszystkich osób, często zdarza się tak, że niektórym nie przynosi ona oczekiwanej ulgi. Właśnie dla potrzeb takich osób zostały stworzone wentylatory przenośne, które można ustawić w takim miejscu, żeby dawały nam odpowiednią ilość chłodu i sprzyjający pracy lub wypoczynkowi powiew powietrza. Wentylatory dobrze się też sprawdzają jako dodatkowe ochładzanie działającego podczas wysokich temperatur urządzeń elektronicznych.

Dlaczego warto jest się zdecydować na zakup wentylatora podłogowego?

Przede wszystkim dlatego, ze w odróżnieniu od mniejszych wentylatorów biurkowych, łatwiej jest go ustawić w taki miejscu, żeby dawał nieco chłodu większej liczbie osób. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z wyposażeniem biur Essi:

Zwykłe wentylatory podłogowe są ustawione na wysokiej nóżce, dzięki czemu mogą być ustawione na odpowiedniej wysokości stojąc na podłodze. Obecnie wybierając wentylator do biura lub mieszkania mamy jednak do wyboru dwie możliwości albo tradycyjny wentylator stojący, który będzie wyposażony w jedno obracające się śmigło, albo nowoczesny wentylator kolumnowy, który nie stoi na nóżce, tylko na stabilnej podstawie, dzięki czemu zajmuje nieco mniej miejsca. Zamiast jednego śmigła wentylator kolumnowy ma kilka ułożonych w pionowej osi skrzydełek, które jednocześnie pracują, dając odpowiedni nawiew. Oba typy wentylatorów podłogowych znakomicie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i w prywatnych domach czy mieszkaniach, przynosząc w nich oczekiwaną ulgę podczas gorących dni.

Jak dobrać parametry techniczne wentylatora do biura lub do mieszkania?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup zwykłego, tradycyjnego wentylatora stojącego, czy na wentylator kolumnowy, żeby zapewnić sobie optymalne warunki pracy lub wypoczynku w domu, powinniśmy wybrać urządzenia o dobrze dobranych parametrach technicznych. Przede wszystkim powinniśmy wybrać sprzęt, który będzie posiadał możliwość dużej regulacji prędkości wiania oraz kierunku nawiewu. Nie zawsze bowiem będziemy potrzebowali maksymalnej siły nawiewu i nie zawsze będziemy chcieli, żeby wiatrak nadmuchiwał powietrze bezpośrednio w naszym kierunku. W przypadku zwykłych wentylatorów podłogowych warto jest się zdecydować na urządzenia obrotowe, które stojąc ustawione przy jednej ścianie, będą równomiernie ochładzały całe pomieszczenie.

Podczas wybierania odpowiedniego wentylatora koniecznie trzeba też sprawdzić jego głośność pracy. Wydawanie przez urządzenie zbyt donośnych dźwięków może utrudnić prace i uniemożliwić komfortowy wypoczynek.

śr. ocena 0 / głosów 0