Kiedy warto zdecydować się na renowację mebli?

Renowacja mebli to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą szybko i łatwo odświeżyć wnętrze. Zabieg ten nadaje nowe życie m.in. nudnym meblościankom, zaniedbanym krzesłom i niemodnym stołom. Można zatem śmiało stwierdzić, że renowacja jest kuszącą alternatywą dla ciągnących się w nieskończoność remontów.

meble

Renowacja mebli, czyli odświeżanie mebli vs. zakup nowych

 Kiedyś renowacja mebli kojarzyła się tylko z odnawianiem antyków. Obecnie jest to trend, który króluje nie tylko na salonach. Odświeżaniem mebli zajmują się profesjonaliści, jednak takich prac chętnie podejmują się również amatorzy. Renowacja mebli jest popularna z kilku powodów. Przede wszystkim jest to świetna alternatywa dla kupna nowych mebli. Te znajdujące się w domu mają dla nas często wartość sentymentalną i budzą wiele wspomnień. Wtedy niechętnie się ich pozbywamy. Dzięki renowacji, nawet w przypadku całkowitej zmiany stylu panującego we wnętrzach, nasze ulubione – nadgryzione zębem czasu albo po prostu zniszczone – meble zaczną znowu cieszyć nasze oko. Kolejną zaletą renowacji jest fakt, że nadawanie drugiego życia przedmiotom jest zdecydowanie szybsze niż długotrwałe remonty. Ponadto, odświeżanie mebli to również mniejszy wydatek niż zakup nowego wyposażenia.

Kiedy zdecydować się na renowację mebli?

 Renowacja mebli to z reguły naprawianie starych bądź uszkodzonych mebli. Wtedy w naszej pracowni podejmujemy działania naprawcze, konserwacyjne oraz zdobnicze – objaśnia specjalista ze studia MJM – Mieszkanie Jak Marzenie w Szczecinie. Warto jednak podkreślić, że wszystko to jest zależne od stanu danego mebla. Zdarzają się i tacy klienci, którzy proszą o „renowację”, która w praktyce jest przerobieniem nowych mebli na bardziej oryginalną wersję – dodaje.

Jak odświeżyć stare meble, czyli renowacja krok po kroku

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć i jak się zabrać do renowacji, warto udać się z tym do specjalistów. Oni z pewnością odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości. W studiach zajmujących się aranżacją wnętrz profesjonaliści nie tylko wykonują zlecone prace, lecz także doradzają, co można z danym meblem konkretnie zrobić. Dzięki doświadczeniu mogą oni podpowiedzieć, czy planowane zmiany są możliwe do realizacji oraz czy nie wpłyną negatywnie na wygląd odnawianej komody czy stołu. Profesjonalista zajmujący się odświeżaniem mebli na co dzień, w porównaniu do amatora, doskonale wie, czy planowane zmiany nie wpłyną również na funkcjonalność danego elementu wyposażenia.

śr. ocena 0 / głosów 0