W kasecie czy wolnowiszące – jakie rolety wybrać?

Osłony okienne ułatwiają życie każdemu użytkownikowi. W słoneczne dni chronią przed nadmiernym napływem ciepła i promieni słonecznych do pomieszczenia, a w nocy zapewniają jego zaciemnienie. To, na jaki rodzaj się zdecydujesz, zależy wyłącznie od osobistych upodobań. W poniższym artykule zostały porównane dwa typy rolet. Każdy z nich ma wiele zalet. Który będzie najlepszy dla Twojego domu? Wybór należy do Ciebie.

Rolety wolnowiszące

Rolety w kasecie

Najchętniej wybieranym rodzajem osłon okiennych są rolety w kasecie. Składają się one z dwóch prowadnic zasłaniających brzegi materiału, zabudowy z aluminium lub PCV, łańcuszka regulującego wysokość oraz tkaniny. Dzięki prowadnicom materiał rolet przylega do szyby i nie powiewa na wietrze.

Rozwiązanie tego typu ma wiele zalet, z których najważniejsze to:

·       łatwy montaż,

·       trwałość,

·       estetyczny wygląd,

·       szeroki wybór rozmiaru i wzorów,

Rolety w kasecie można dopasować do wszystkich rodzajów okien. Niezależnie od tego, czy są one wykonane z drewna, aluminium czy PCV, osłony tego typu zapewnią ochronę przed słońcem w każdym domu. Ponadto, szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli dostosować materiał rolety do stylu pomieszczenia. Osłony tego rodzaju to połączenie funkcjonalności z elegancją. Na ich atrakcyjność wpływa także łatwy montaż, którego można podjąć się nawet samodzielnie. Czyszczenie materiału również nie powinno sprawiać żadnych problemów. Zarówno prowadnice, osłonę, jak i tkaninę można przetrzeć wilgotną gąbką lub ścierką, aby pozbyć się kurzu i zanieczyszczeń.

Rolety wolnowiszące

Podstawową różnicą pomiędzy roletami w kasecie a wolnowiszącymi jest to, że w budowie drugiego rodzaju osłon nie ma prowadnic oraz zabudowy na tkaninę. Roleta tego typu jest zwijana w rulon za pomocą łańcuszka lub sznurka regulującego. Wyróżnia się dwa sposoby ich montażu: we wnęce lub do ściany czy sufitu. Oprócz osłony okien mogą być również używane do zasłaniania całych ścian. W zależności od potrzeb klienta można wybrać zatem standardowe rozmiary rolet lub osłony wielkogabarytowe.

Takie rozwiązanie jest jednym z najtańszych oraz najłatwiejszych w montażu. Rolety wolnowiszące łatwo także utrzymać w czystości. Można je rozkładać na części pierwsze i wycierać wilgotną szmatką lub gąbką. Dbałość o poszczególne elementy pozwoli cieszyć się estetycznym wyglądem rolet przez wiele lat — doradza przedstawiciel firmy Rogmar, zajmującej się produkcją i dystrybucją rolet.

Osłony wolnowiszące sprawdzają się w wielu stylach architektonicznych. Można je stosować zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwala na dostosowanie rolet do każdej aranżacji.

śr. ocena 0 / głosów 0