W jaki sposób umeblować mieszkania ze skosami?

Mieszkanie na poddaszu ma swoje plusy i minusy. Na pewno zaletą takiego lokum, poza możliwością bycia „bliżej nieba” i patrzenia na świat z góry, jest niższa cena zakupu. Wadą z kolei może być nieco utrudniony dostęp do mieszkania – liczba schodów, które musimy pokonać zależy tu od liczby kondygnacji budynku. I do tego wszystkiego dochodzą słynne „skosy”. Czy da się z nimi żyć? Jak je polubić?

mieszkania-ze-skosami

Przede wszystkim nie traktować ich jak zło konieczne, tylko jako szansę i wyzwanie. Tym większe, im bardziej nasze skośne płaszczyzny sufitu odbiegają od pionu i „zbliżają się” do podłogi. Jakie więc meble idealnie wpasują się w to miejsce?

Łóżka

To jedno z tych rozwiązań, które jako pierwsze przychodzi każdemu do głowy, ponieważ skosy w żaden sposób nie będą wpływać negatywnie na komfort snu. Jedyny minus to konieczność zwracania na nie uwagi podczas wstawania z łóżka, ale i do tej niedogodności można się bardzo szybko przyzwyczaić.

Biurka

Drugi rodzaj mebli, które warto umieścić pod skosami to biurka. Problemem w tym przypadku może być ustawienie monitora komputera (ekranu laptopa), ale jeśli używamy biurka do pisania / odrabiania zadań domowych – wszystko powinno zadziałać bez zarzutu. Rozwiązanie takie nie jest polecane osobom, które podczas pracy lubią mieć przed sobą otwartą przestrzeń.

Regały schodkowe, komody z konfiguratora mebli

Idealnie, jeśli zostaną wykonane dokładnie na wymiar, wówczas będziemy mogli w pełni wykorzystać przestrzeń pod skosami. Warto w tym momencie wspomnieć o meblach konfigurowanych przez samych… klientów. Niektórzy producenci mebli oferują właśnie taką możliwość zaaranżowania wnętrza. Wystarczy zmierzyć przestrzeń, którą chcemy zabudować np. regałami schodkowymi i za pomocą specjalnej aplikacji zaprojektować meble, które w miarę szczelnie ją wypełnią.

Szafa

Skoro jesteśmy już przy meblach na wymiar, warto dodać, że ściana szczytowa to znakomite miejsce na ulokowanie tam szafy z systemem drzwi przesuwnych. Oczywiście mebel taki musi zostać wykonany na indywidualne zamówienie.

Jeśli Wasze mieszkanie posiada skosy, a chcecie je sensownie umeblować, wejdźcie na stronę konfiguratora mebli na wymiar (http://www.ewodd.com) i przekonajcie się, jak łatwo można umeblować praktycznie każde pomieszczenie.