W jaki sposób i gdzie można wykorzystać panele LED?

Panele LED to niezwykle nowoczesne źródła światła, które cenią sobie przedsiębiorcze osoby lubiące nietuzinkowe rozwiązania. Elementy te są estetyczne, uniwersalne i zmniejszają Twoje rachunki za prąd, gdyż zwykłe żarówki generują kilkakrotnie więcej energii. Poza tym panele są odporne na uszkodzenia i nie zawierają szkodliwych substancji – w tym rtęci. W jaki więc sposób możesz je wykorzystać w swoich pomieszczeniach i co dzięki nim zyskasz?

panele LED

Panele LED – charakterystyka

Wyobraź sobie, że nie musisz już się męczyć z tradycyjnymi żarówkami, które narażają Cię na większe koszty. Zamiast tego Twój dom, biuro i inne pomieszczenia mogą być wyposażone w nowoczesne, energooszczędne i estetyczne panele LED. To bardzo przyszłościowe rozwiązanie, jedna z lepszych inwestycji. Tradycyjne żarówki w ciągu 5 lat zużywają ponad 640 kWh energii. Panele LED tylko około 80 kWh. Podsumowując, przez ten czas zwykłe żarówki generują koszt prawie 350 zł, podczas gdy wydatki LED wyniosłyby zaledwie około 40 zł.

Te nowoczesne źródła światła są wydajne i odporne na wstrząsy. Inwestując w nie, przyczyniasz się także do ekologicznych rozwiązań. Koniec końców, panele LED nie zawierają toksycznych substancji, takich jak rtęć.

Ponadto można je wykorzystać w każdym budynku i w przeróżnych kombinacjach. Zazwyczaj występują w formie kwadratowej lub prostokątnej. Na rynku znajdziesz nawet panele z nadrukami. Fascynujące krajobrazy, ciekawe motywy, odległe i tajemnicze miejsca – na swoim suficie, a nawet ścianach możesz stworzyć zapierające dech w piersiach efekty.

Gdzie wykorzystać panele LED?

Panele LED świecą równomiernie, całą powierzchnią. Dlatego są chętnie wykorzystywane w każdym budynku. Przede wszystkim w:

  • biurach,
  • domach,
  • gabinetach,
  • salach konferencyjnych,
  • sklepach,
  • magazynach i halach produkcyjnych,
  • wszelkich pomieszczeniach użytku publicznego.

Tak naprawdę panele LED można stosować praktycznie wszędzie. Jak mówi specjalista z firmy Phenomena Light z Gliwic, coraz więcej osób montuje je na nowoczesnych łańcuszkach, które zwisają z sufitu. Daje to niesamowity efekt. Poza tym zastosowanie odnajdują także na ścianach np. jako podświetlenie Twojego logo. Wygląda to bardzo oryginalnie i nowocześnie.

Oczywiście to niejedyne możliwości. Właściciele firm często zastępują rzucające się w oczy podwieszane sufity z kasetonów cienkimi panelami LED. Jest to zdecydowanie atrakcyjniejsze i korzystniejsze finansowo rozwiązanie. W dodatku klienci i osoby z zewnątrz zupełnie inaczej patrzą na przedsiębiorstwa, które stawiają na innowacyjne i nietuzinkowe rozwiązania. Po prostu – świadczy to o tym, że są otwarci na nowości i idą z postępem.

Jako że panele LED zapewniają równomierne oświetlenie w różnych kolorach – w tym białych i ciepłych – możesz podświetlić nimi też tylko wybrane obszary. Stół jadalny, kącik komputerowy, biurowe meble – kombinacji jest mnóstwo.

Jeśli więc jesteś osobą, która ceni przyszłościowe rozwiązania oraz estetykę i wie, jak skutecznie ograniczyć swoje wydatki, postaw na niezawodne panele LED.

śr. ocena 5 / głosów 1