Umeblowanie przedpokoju. O czym warto pamiętać?

Przedpokój stanowi wizytówkę naszego domu. To tutaj witamy się z odwiedzającymi nas gośćmi, przyjmujemy listonosza czy kuriera. Przestrzeń powinna być jasna, estetyczna i funkcjonalna. Ale urządzanie przedpokoju wcale nie jest proste! Zwłaszcza, kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca do wykorzystania. Jak umeblować przedpokój, aby dobrze spełniał swoją rolę?

Pojemna szafa przesuwna

Mebel, który sprawdzi się w każdym przedpokoju, to pojemna szafa przesuwna. Jest bardzo pakowna, ustawna i można dopasować jej wygląd do każdego wystroju. Producenci dają możliwość dowolnego wyboru koloru szafy i rodzaju drzwi, na których całości można też przykleić duże lustra! Będzie elegancko i bardzo praktycznie, ponieważ będziemy mogli przejrzeć się przed wyjściem.
Wnętrze szafy również zachwyca. Półki, drążki i szuflady zapewniają naprawdę dużo miejsca na ubrania, akcesoria i przedmioty codziennego użytku. Szafa będzie codziennie użytkowana, dlatego kupujmy u sprawdzonych producentów. Sklep KupujemyMeble.pl zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli od 15 lat. Wie, na czym zależy klientom i spełnia ich oczekiwania pod każdym względem. Oferuje wysokiej jakości meble, które będą służyć nam przez lata.

Garderoba z miejscem do siedzenia

Jeśli przestrzeń naszego przedpokoju jest ograniczona, możemy wyposażyć go w garderobę. Jest mniejsza niż szafa przesuwna, a równie funkcjonalna. Co więcej, zapewnia miejsce do siedzenia! Możemy wygodnie usiąść i założyć buty. Tam również posadzimy dziecko, aby przygotować je do wyjścia.
Garderoba jest wyposażona w szafę na ubrania, zewnętrzny drążek na okrycia wierzchnie oraz szafkę na buty. Zapewnia wygodną powierzchnię do przechowywania i pozwala utrzymać przedpokój w czystości. Dodatkowo ma bardzo nowoczesny i modny wygląd.

Szafki na buty

Ogromne ilości obuwia są często źródłem nieporządku w naszym przedpokoju. Problem braku miejsca na ich poukładanie można szybko rozwiązać. Wystarczy zdecydować się na odpowiednich rozmiarów szafkę na buty, która zapewni ład i porządek w przedpokoju.
Szafki na buty mogą być sprzedawane oddzielnie lub w zestawie szafą przesuwną, jeżeli chcemy stworzyć spójną całość i mamy odpowiednią przestrzeń na takie umeblowanie przedpokoju. Szafkę na buty można w prosty sposób przerobić w wielofunkcyjny mebel z siedziskiem, kładąc na niej kilka poduszek! Szafki występują w wielu modelach – wyższe, niższe, z dodatkową półką lub bez – wybór należy do nas.

Eleganckie lustra

Meblując przedpokój, nie zapomnijmy o lustrze! Nawet, jeśli drzwi naszej szafy są wyposażone w lustrzane powłoki, dodatkowe lustro w domu nie zaszkodzi. Szybko się o tym przekonamy, kiedy wszyscy domownicy zaczną się szykować do pracy, szkoły czy na imprezę.
Lustro powinno być powieszone na takiej wysokości, aby każdy mógł się w nim swobodnie przejrzeć. Najlepiej, jeśli pozwala na uchwycenie całego odbicia. Zadbajmy też o właściwe oświetlenie, które powinno padać na nas z przodu, a zatem znajdować się nad lustrem.
Teraz już wiesz, jak urządzić funkcjonalny przedpokój. Wybierz odpowiedni rodzaj umeblowania i stwórz wygodną, i estetyczną przestrzeń!
śr. ocena 5 / głosów 5