Typy łóżek sypialnianych – przegląd rozwiązań

Wygodne łóżko to podstawa dobrego snu, a – jak wiadomo – od jego jakości zależy zarówno samopoczucie, jak i nasze zdrowie. Kiedy jesteśmy niewyspani, mamy opóźniony czas reakcji, jesteśmy mało kreatywni i ospali, co wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Przedstawiamy typy łóżek sypialnianych.

Dlaczego wygodne łóżko jest tak istotne?

Każdy człowiek spędza w łóżku kilka godzin w ciągu każdej doby. Z tego powodu, odpowiedni wybór  tego mebla jest kluczowy dla naszego zdrowia i samopoczucia. Tylko w wygodnym łóżku możemy naprawdę się wyspać,a dzięki temu podołamy trudom, które niesie ze sobą każdy nowy dzień.

Każdy, kto ma niewygodne łóżko, nie wysypia się. A, jak wiadomo, ci, którzy się nie wysypiają, mają opóźniony czas reakcji, są ospali i mało kreatywni. Ponadto, takim osobom jest trudniej zmusić się do wysiłku i kreatywności – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę 33 Meble.

Niektórzy zamiast łóżek wybierają rozkładane kanapy, jednak trzeba wiedzieć, że takie warunki nie są najlepsze dla naszych kręgosłupów. Spanie na zdeformowanym materacu lub innym niewygodnym posłaniu może skutkować bólem przeszkadzającym  w normalnym funkcjonowaniu.

Typy łóżek sypialnianych

Jeśli tylko macie taką możliwość, do swojej sypialni wybierzcie łóżko, które zawsze będzie wygodniejsze od sofy, czy kanapy. Do wyboru macie różne rodzaje łóżek, takie jak:

  • łóżka drewniane – pasują do sypialni w każdym stylu, współgrają z meblami retro i nowoczesnymi, są ponadczasowe, a ich jakość sprawia, że są także trwałe,
  • łóżka tapicerowane – bardzo popularne, swoim stylem nawiązują do stylistyki skandynawskiej, wyróżniają się subtelnością i stonowaną kolorystyką, często są także pikowane; tego typu łóżka zapraszają do wypoczynku i nadają pomieszczeniu przytulności,
  • łóżka kontynentalne – wysokie łóżka tapicerowane z wypełnieniem sprężynowym wewnętrznym i materacem górnym, zazwyczaj kieszeniowym; ich wygodna wysokość ułatwia wstawanie, przez co świetnie sprawdzi się w sypialniach osób starszych lub cierpiących na bóle kręgosłupa. Są to łóżka o bardzo stabilnej powierzchni, wyjątkowo komfortowe, które dają podparcie pod całe ciało; ponadto, meble te są okazałe i solidne,
  • łóżka wodne – dają wyjątkowy komfort wypoczynku, odprężenia i relaksu; wodne materace idealnie dopasowują się do ciała, przez co redukują nacisk na mięśnie i stawy, łagodzą bóle kostno-mięśniowe i gwarantują rozluźnienie mięśni, czym przyczyniają się do poprawy jakości snu i poprawy samopoczucia.

Podczas wybierania łóżka do sypialni warto zwracać uwagę przede wszystkim na jego stelaż, ponieważ ma on ogromne znaczenie dla jakości tego mebla. Ponadto, trzeba pamiętać o tym, że łóżka bez dolnej zabudowy dają przewiewność i pozwalają materacowi oddychać od góry i od spodu, co jest bardzo ważne ze względów higienicznych.

śr. ocena 5 / głosów 5