Toaletka znów w modzie

Co dzień przekonujemy się o tym, że moda lubi powracać. Ta reguła sprawdza się również w sztuce umeblowania naszych mieszkań. I tak po cichu, ale wielkimi krokami do łask wraca typowy kobiecy mebel – toaletka. Kojarzona z eleganckimi salonami, wytwornymi sukniami i przepychem – dziś staje się praktycznym gadżetem w wielu domach.

toaletka

Co ciekawe, wygląd takiej toaletki daje nam pełną swobodę wyboru – ucieszy oko tęskniących za minionymi wiekami wytwornych kobiet, a także szalonych i nowoczesnych nastolatek. Wszystko dla dekoracji i ogromnej wygody! Jaką zatem toaletkę wybrać? Jak ją dopasować do umeblowania pokoju oraz w jaki sposób zagospodarować mebel, aby był jak najbardziej praktyczny?

Styl toaletki a aranżacja wnętrza

W sprzedaży jest wiele rodzajów toaletek. Kolorystyka, rodzaj materiału, z którego jest zrobiona, wielkość oraz styl wykonania – to tylko niektóre wybory, które musimy podjąć. Miłośnicy wzorów klasycystycznych wybiorą drewnianą toaletkę z pięknym wykończeniem i bogatym zdobieniem, zwolennicy prostoty – skromne biurko z oświetlonym lustrem, niczym zza kulisów teatru. Dokonując wyboru, kierujemy się własnym gustem, a także aranżacją pomieszczenia, w którym umieścimy nowy mebel – musi on współgrać z pozostałymi elementami pomieszczenia nie tylko kolorystycznie, dlatego tak ważna jest decyzja o rodzaju jego wykonania.

Pożyteczne ozdoby

Osobnym zagadnieniem jest odpowiednie wykorzystanie toaletki i udekorowanie jej. Pamiętajmy, że biżuteria czy urocze flakoniki perfum są piękną ozdobą – nie chowajmy ich zatem do szuflady, ale ułóżmy na tacach i paterach. Ważne również, aby kosmetyki i biżuteria były posegregowane, ułożone i uporządkowane, co ułatwi użytkownikom codzienne czynności. Bez wątpienia pomogą w tym liczne szufladki. Wystarczy odrobina kreatywności, aby w prosty sposób zapewnić sobie wygodę i uatrakcyjnić wnętrze.