Tkaniny idealne na święta

Święta Bożego Narodzenia dla wielu z nas są najpiękniejszymi świętami w roku. Czekamy na nie długie miesiące, a kiedy nadchodzą, pragniemy spędzać je w gronie najbliższych i czerpać radość z każdej mijającej sekundy. Aby podkreślić wyjątkową atmosferę świąt, dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół, również o idealne tkaniny. Jakie tkaniny mogą jeszcze bardziej uwydatnić magię Bożego Narodzenia?

Tkaniny żakardowe

Do bardzo popularnych tkanin świątecznych należą tkaniny żakardowe, zwłaszcza te przeplatane srebrną lub złotą nicią. To kolory, które są obecnie w prawie każdej dekoracji bożonarodzeniowej. Srebro kojarzy się ze śniegiem i oszronionym lasem. Złoto z kolei przywodzi na myśl gwiazdę betlejemską.  Możemy z nich tworzyć wspaniałe dodatki i piękne artykuły świąteczne, a przede wszystkim obrusy, bieżniki i serwety. Często chcemy zostawić je w domu na dłużej, niż by na to pozwalała tradycja! Ale chowamy je w szafie, aby czekały do następnych świąt i znowu obudziły w nas pozytywne emocje.

Tkaniny żakardowe są dostępne w wielu kolorach. Mamy do wyboru całe mnóstwo materiałów, zwłaszcza kiedy zdecydujemy się korzystać z oferty sklepów internetowych. Firma Polontex z Częstochowy jest cenionym producentem firanek i tkanin dekoracyjnych, a w okresie przedświątecznym oferuje szeroki wybór tkanin żakardowych  we wzory, do szycia różnego rodzaju projektów. Warto śledzić ofertę tego sklepu i zaopatrzyć się w piękne materiały na każdą okazję!

Tkaniny drukowane

Do tkanin świątecznych bez wątpienia zaliczamy również tkaniny drukowane, które można przeznaczyć  na bieżniki, poszewki oraz inne artykuły domowego użytku. Wprowadzają do wnętrz ciekawy akcent, ubarwiają i dekorują. Nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru i pozwalają w kilka minut odmienić charakter salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego.

Tkaniny drukowane są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Sklepy stale wprowadzają nowe propozycje, zgodne z aktualnymi trendami oraz porą roku. W świątecznych aranżacjach jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Jak kupować tkaniny?

Na co zwracać uwagę, wybierając tkaniny na święta i nie tylko? Materiały powinny charakteryzować się:

  • wysoką jakością wykonania,
  • trwałością, gwarantującą niezmienioną formę tkanin przez wiele lat użytkowania,
  • modnym wzornictwem.

Tkaniny są sprzedawane na wymiar, stąd należy dokładnie określić, ile metrów tkaniny potrzebujemy. Najlepiej w tym celu posłużyć się stalową miarką, która ułatwia wykonywanie dokładnych pomiarów. Pamiętajmy o pozostawieniu kilku centymetrów na zrobienie estetycznych wykończeń!

Zapoznajmy się z ofertą wybranego sklepu i powoli przygotowujmy się do świąt. To magiczny czas, warto spędzić go najpiękniej, jak potrafimy.

śr. ocena 5 / głosów 5