Tipi dla dzieci. Hit czy kit?

Urządzając pokój swojego dziecka rodzice starają się, aby stworzyć miejsce, które stanie się dla malca prawdziwą bazą, miejscem do udanej zabawy, do odpoczynku oraz do nauki. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się także takie elementy aranżacji pokojów dziecięcych, jak ręcznie wykonywane indiańskie namioty tipi. Czy ich umieszczenie w pokoju dziecięcym może dać dziecku jakieś korzyści? Naszym zdaniem tak! W naszym artykule postaramy się przedstawić wszystkie najważniejsze zalety decyzji o kupnie swojemu dziecku namiotu tipi.

tipi dla dzieci

Co to są namioty tipi?

Namioty tipi to proste, zazwyczaj ręcznie wykonywane konstrukcje, które z punktu widzenia dziecka bardzo szybko mogą się stać jednym z głównych elementów wyposażenia jego pokoju. Wyglądają jak indiańskie namioty, dzięki czemu z łatwością mogą stać się dla dziecka m.in. idealnym, ulubionym miejscem do zabawy.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z odzieżą dla dzieci Barline.pl, w którym można kupić także produkty handmade dla dzieci, w tym właśnie będące tematem naszego artykułu namioty tipi: Znajdujące się w ofercie naszego sklepu namioty tipi dla dzieci są ręcznie wykonane z wykorzystaniem wyłącznie przyjaznych dzieciom naturalnych materiałów. Estetycznie wykonane i wbrew pozorom bardzo funkcjonalne tipi świetnie się sprawdzą jako element aranżacji pokoju dziecięcego. W razie potrzeby można je także przenieść do salonu, żeby dziecko mogło się bawić w obecności rodziców lub na taras czy do ogrodu. Prosta konstrukcja takich namiotów, sprawia, że ich rozłożenie i przeniesienie w inne miejsce nie będzie stanowiło żadnego problemu. Z własnego doświadczenia oraz z opinii naszych klientów wiemy, że takie akcesoria dla dzieci bardzo dobrze się sprawdzają. Dzieci bardzo szybko uczą się bawić w tipi oraz z tipi, i to zarówno samemu, jak i ze swoimi kolegami i koleżankami.

Zabawa z wykorzystaniem namiotów tipi pozytywnie wpływa na rozwój kreatywności u dzieci. W myśl zasady, ze nie ważne, jaką zabawką dziecko się bawi, ale w jaki sposób, zabawa z rówieśnikami korzystając z namiotów tipi sprawia, że dzieci same kreują odgrywane historie wymyślając ich scenariusze i zasady. Na pewno namiot tipi w naturalny sposób stanie się miejscem zabawy w dziki zachód, ale nie tylko.

Zbudowanie specjalnej strefy relaksu dla dziecka

Namioty tipi dla dzieci nie zawsze są przez nie traktowane jako element służący do zabawy. Mogą się także bardzo łatwo dla nich stać prawdziwą strefą relaksu, odpoczynku oraz wyciszenia. Z pewnością zmęczone dziecko będzie bardzo lubiło „zamknąć się” w takim namiocie i tam odpocząć, poczytać książkę lub pooglądać obrazki. Taki namiot będzie dla dziecka prawdziwą bazą i miejscem, w którym chętnie będzie spędzało dużą ilość czasu. Namiot tipi ma odpowiednią wielkość, żeby umieścić w nim wygodne poduchy czy koce, tak, żeby zapewnić swojemu dziecku jak najwięcej wygody. Powinien się w nim zmieścić także niewielki materac.

Każde dziecko kocha takie miejsca. Na amerykańskich filmach często widuje się dzieci, które mają zbudowany w ogrodzie domek na drzewie. Niestety nie każdy rodzic ma możliwość zbudowania swojemu dziecku takiego miejsca. Namiot tipi może być jednak jego nieco mniejszą, ale równie ciekawą i ekscytującą wersją.

śr. ocena 5 / głosów 1