Tekstylia i elementy wyposażenia, które podkreślą wystrój wnętrza

Aby podkreślić wystrój wnętrza najczęściej wystarczą dodatki. Jeszcze lepiej, jeśli poza funkcją dekoracyjną spełniają również rolę praktyczną. Na tym polu doskonale sprawdzają się rozmaite tekstylia oraz elementy wyposażenia, np. pufy. Co oferuje nam rynek? Jak dobierać pufy i tekstylia, by pasowały do aranżacji, podkreślały ją, a do tego stanowiły dodatek o walorach praktycznych? Poduszki – […]

Aby podkreślić wystrój wnętrza najczęściej wystarczą dodatki. Jeszcze lepiej, jeśli poza funkcją dekoracyjną spełniają również rolę praktyczną. Na tym polu doskonale sprawdzają się rozmaite tekstylia oraz elementy wyposażenia, np. pufy.

Co oferuje nam rynek? Jak dobierać pufy i tekstylia, by pasowały do aranżacji, podkreślały ją, a do tego stanowiły dodatek o walorach praktycznych?

Poduszki – nie tylko do sypialni

Bez poduszek nie obejdzie się żadna sypialnia, lecz nie tylko w tym pomieszczeniu spełniają one praktyczne funkcje. Korzystamy z nich w pokojach gościnnych, salonach, a nawet domowych biurach. Zdecydowanie wygodniej jest siedzieć na sofie, gdy można oprzeć plecy lub rękę o poduszkę, ułożyć się w pozycji półsiedzącej, dając jednocześnie ulgę zmęczonemu ciału.

Te same poduszki uatrakcyjniają wystrój, nadają mu charakteru, a kiedy trzeba – odwracają uwagę od tych elementów, które w odczuciu domowników niekoniecznie są ciekawe.

Poduszki uwielbiane są przez dzieci. Rynkowa oferta pod tym względem jest szeroka – dostępne są poduszki w rozmaitych kształtach i kolorach, z wyszytymi uśmiechami, minkami lub emotikonami. W kształcie chmurek, zwierzątek, postaci z ulubionych bajek lub pojazdów. Możliwości jest naprawdę wiele!

Co zaś poduszki będą robić w domowym biurze? O dziwo – będą spełniać te same funkcje. Elegancka poduszka stanie się ozdobą reprezentacyjnego pomieszczenia, a przy tym doda mu nieco przytulności i klimatu sprzyjającego spotkaniom z klientom. To ciekawe i oryginalne rozwiązanie, lecz zdecydowanie godne uwagi.

Poszewki na poduszki

Gdy w swoich domowych wnętrzach mamy już sporo poduszek i nie chcemy kupować kolejnych, lecz nie podoba nam się ich kolor, wzór czy zdobienia, możemy postawić na poszewki. Ciekawą ofertę poszewek na poduszki znajdziemy w sklepie Dekoori.pl.

Dzięki poszewkom łatwo, szybko i tanio można dostosować dekoracje, a nawet dużą część aranżacji wnętrza do nowego pomysłu. Czasami wystarczy dokupienie zwykłej poduszki, tylko wewnętrznego wkładu, aby dobrać kilka ciekawych kompletów poszewek i zmieniać je, np. w zależności od sezonu, nastroju bądź upodobań.

Poszewki pozwalają również łatwiej utrzymać w czystości poduszkę. Jest ona bowiem chroniona przed zabrudzeniem, a wierzchnią warstwę wystarczy zdjąć i uprać. Gotowe poduszki dekoracyjne, które nie mają zdejmowanej poszewki, są trudniejsze w czyszczeniu.

Pufy – nie tylko pojemne

Kolejny element stanowiący o dekoracyjności pomieszczenia i podkreśleniu jego wystroju, to pufy. Doskonale nam znane, chętnie widziane w dowolnych przestrzeniach, dostępne w szerokiej palecie kształtów, kolorów, wzorów i obić.

Puf bardzo często kryje w sobie pojemnik, który staje się dodatkowym miejscem do przechowywania. Co można w nim umieścić? Cokolwiek dusza zapragnie! Pufy docenią mieszkańcy małych mieszkań, bo są one praktyczne i dekoracyjne. Służą za dodatkowe siedzisko, które łatwo przestawić i wkomponować w dowolną aranżację wnętrza.

Na pufie można oprzeć nogi, odłożyć na nią torebkę lub plecak podczas wizyty u rodziny bądź znajomych. To dodatkowe siedzisko, gdy pojawiają się nadprogramowi goście. Dzieci chowają w nich swoje skarby i wykorzystują jako elementy zabawy.

Pufy mogą być przy tym bajecznie kolorowe, stonowane i uniwersalne, eleganckie, a nawet ekskluzywne. Od wystroju wnętrza, głównej roli, którą mają spełniać, a także własnych upodobań zależy, czy będą tapicerowane, czy obite skórą i wykończone w elegancki sposób.

Najmodniejsze wzory, kolory i zdobienia

Zarówno poszewki, poduszki, jak i pufy można znaleźć w wykonaniach, które wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Na co postawić w sezonie 2022?

Modne są wzory roślinne, wszelkiego rodzaju napisy oraz wykonania jednokolorowe. Wśród barw możemy postawić na pastelowe odcienie bądź te bardziej jaskrawe. Z materiałów wybierzemy elementy tapicerowane, pufy z obiciem skóropodobnym lub skórzanym, zaś z poduszek i poszewek materiały naturalne, np. bawełnę lub len.

W tym sezonie sprawdzi się to, co aksamitne w dotyku, miłe, miękkie i puszyste. Do tego duże rozmiary, kontrasty – nie tylko pod względem kolorystycznym, oraz minimalizm. Nie zapominajmy o egzotyce, np. detalach charakterystycznych dla stylu Japandi, a także o wszystkim tym, co odpowiada trendom ekologicznym.

Mamy naprawdę ogromną paletę możliwości. Jesteśmy w stanie niewielkim wysiłkiem, prostymi i niedrogimi elementami wyposażenia oraz praktycznymi detalami, nadać naszym wnętrzom odświeżonego, wyjątkowego wyglądu.