Szkło lakierowane – charakterystyka

W dzisiejszych czasach możemy cieszyć się różnorodnymi rozwiązaniami możliwymi do wykorzystania, kiedy wykańczamy wnętrza naszego domu czy mieszkania. Do jednego z coraz bardziej popularnych i śmielej wykorzystywanych – również w budynkach prywatnych – jest szkło lakierowane. Czym się charakteryzuje i jakie ma zalety?

Szkło lakierowane – podstawowe informacje

Szkło lakierowane to szkło z jednej strony pokryte wysokiej jakości lakierem. Lakier może występować w szerokiej gamie kolorystycznej, gwarantując klientom znalezienie produktu idealnie odzwierciedlającego ich oczekiwania. Znajduje się w ofercie coraz większej liczby zakładów szklarskich, gwarantujących usługi związane z dostarczaniem i realizacją zamówień związanych z właśnie tym wyrobem.

Dlaczego warto zastosować szkło lakierowane?

Dzięki wielu zaletom szkła lakierowanego, coraz chętniej korzystamy z tego funkcjonalnego, a jednocześnie bardzo efektownego rozwiązania. Zacznijmy od tego, że szkło lakierowane jest bardzo wytrzymałe. Może z powodzeniem zastąpić płytki w kuchni czy łazience, jak również być niezwykłym elementem dekoracyjnym w naszym salonie. Szczególnie, kiedy postawiliśmy na minimalistyczny wystrój – komentuje nasz rozmówca z Zakładu szklarskiego Okuniew.

Lakierowana okładzina ścienna wprowadza do pomieszczenia wiele blasku i światła, dając wrażenie przestrzeni, nawet w niewielkich wnętrzach. Właściwości szkła pozwalają na jego wykorzystanie w wilgotnych pomieszczeniach. Lakierowana powierzchnia jest odporna na zniszczenie, ponieważ utwardza się ją w wysokiej temperaturze. Kolor nie blaknie z czasem, a szkło można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami, ciesząc się oryginalnie zaaranżowaną przestrzenią.

Czy szkło jest bezpieczne?

Szkło jest bardzo trwałym i wytrzymałym materiałem. Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć je przed rozbiciem i utrzymać odłamki na miejscu, nawet na wypadek niefortunnych zdarzeń, możemy zdecydować się na podklejenie całej powierzchni. To bardzo dobre rozwiązanie, kiedy mamy dzieci. Nigdy bowiem nie możemy przewidzieć sytuacji, jakie mogą przytrafić się z maluchami. Podklejenie specjalną folią sprawi, że wnętrze naszej kuchni czy łazienki dzięki zastosowaniu szkła będzie nie tylko eleganckie i dekoracyjne, ale również – w pełni bezpieczne.