Szarości w aranżacjach wnętrz

Wydawać by się mogło, że szary to kolor, który nie daje zbyt dużego pola do popisu. Okazuje się jednak, że z jego pomocą można stworzyć naprawdę wyjątkowe aranżacje wnętrz. W jakich zatem przypadkach najczęściej wykorzystuje się odcienie szarości, do jakich stylów najlepiej pasują oraz z jakimi kolorami warto je połączyć? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Szara tapeta w salonie

Szary na ścianach i podłogach – dobre rozwiązanie?

Mnogość odcieni szarego gwarantuje ogromne możliwości aranżacyjne. Ciemniejsze nadają wnętrzu elegancji, a jednocześnie nowoczesności, jasne z kolei kojarzą się z surowością i przywodzą na myśl styl industrialny. Elementy o tej barwie można umieścić między innymi na ścianach. Przyjmują one formę płytek, farb czy nawet szarych tapet. Typowym zabiegiem jest nawiązywanie do estetyki betonu, a także bezpośrednie wykorzystywanie tego materiału. Umiejętne mieszanie kolorów pozwoli zapewnić niepowtarzalny efekt.

Ciekawym zabiegiem jest również połączenie ze sobą różnych materiałów. W zależności od wizji aranżacyjnej świetnie może się sprawdzić drewno, metal oraz oczywiście kamień. Tak naprawdę możliwości są nieograniczone, klucz do sukcesu to wykorzystywanie produktów wysokiej jakości i umiejętne zaplanowanie wystroju poszczególnych pomieszczeń. Warto również łączyć szarości z innymi kolorami. Na tle tej barwy łatwo uzyskać kontrast, co może wpłynąć na stworzenie aranżacji o niepowtarzalnym charakterze.

Meble i inne elementy wyposażenia

Szare ściany i podłogi to swego rodzaju podstawa w wystroju pomieszczeń, jednak prawdziwego charakteru nadają meble oraz elementy wyposażenia, często wyróżniające się na tle stonowanych barw. W zależności od wizji sprawdzić się mogą odcienie bieli, czerni czy brązu. Meble również mogą być jednak szare, warto wówczas zadbać o wyjątkowe dodatki. Doskonałym wyborem mogą się okazać pastele, a także złoto. Połączenie wysokiej jakości materiałów na ścianach i podłogach z oryginalnymi elementami wyposażenia to klucz do sukcesu.

Produkty takie jak szare tapety można znaleźć w specjalistycznych sklepach, na przykład Magic Home. Poza tym być może warto skorzystać również z usług projektantów wnętrz, którzy wiedzą jak postępować z tego typu barwami i pomogą zrealizować wizję klienta. Szary sprawdza się idealnie między innymi w aranżacjach industrialnych, minimalistycznych czy glamour, ale warto puścić wodze fantazji i zadbać o niepowtarzalny charakter domu czy mieszkania, który będzie idealnie trafiał w gusta lokatorów.

śr. ocena 0 / głosów 0