Sposoby wykorzystania komód

Jeszcze do niedawna komoda miała służyć tylko i  wyłącznie do przechowywania. Koniecznie musiała mieć odpowiednio dużą pojemność, tak aby można było  w niej magazynować potrzebne rzeczy, począwszy od pościeli, odzieży po jakieś drobiazgi. Obecnie komoda przestała być tylko praktycznym meblem, ale również stała się dekoracją, która może ożywić każde wnętrze.

komody

Komoda w sypialni

Zazwyczaj komoda wybierana jest do sypialni. Powinna wówczas pasować do łóżka czy innych mebli znajdujących się w pomieszczeniu, współgrać z kolorem ścian i dodatkami. W szufladach oraz szafkach komody można umieścić bieliznę czy pościel, natomiast miejsce na jej górze można wykorzystać do celów dekoracyjnych, ustawiając szkatułkę na biżuterię, lustro czy flakoniki z perfumami. Pięknie i przytulnie wyglądają meble z dalekich zakątków, które możemy zobaczyć sklepie Meble Świata z Gorzowa Wielkopolskiego.

Komoda w kuchni

Komodę z powodzeniem można  wykorzystać również w kuchni. Pełni ona wówczas rolę szafki, w której przechowywane są naczynia, sztućce, drobny sprzęt kuchenny czy po prostu artykuły spożywcze. Zazwyczaj wówczas komoda jest częścią danego zestawu mebli kuchennych i znajduje się w jednym ułożeniu z pozostałymi meblami. Komoda w kuchni może również stanowić oddzielny element i być wykorzystana jako wyspa kuchenna. W takim przypadku mebel służy jako blat roboczy, gdzie będą przyrządzane potrawy. Dzięki swojej konstrukcji komoda będzie idealnym schowkiem dla różnego typu gadżetów kuchennych. Dodatkowo jako wyspa kuchenna będzie pozwalała na lepsze zorganizowanie pracy kilku osób. Każdy będzie miał łatwy dostęp do blatu roboczego. Przy takim zastosowaniu komoda może być traktowana również jako miejsce do spożywania posiłków. A odpowiednio dobrana do stylu w kuchni, nada jej atrakcyjnego wyglądu oraz nowoczesności.

Komoda w przedpokoju i łazience

W przedpokoju zazwyczaj w komodzie trzymane są nakrycia głowy, różnego rodzaju czapki czy inne dodatki typu szaliki, rękawiczki. Komoda może również być wykorzystywana jak schowek na buty, a blat jako miejsce dla różnego rodzaju bibelotów czy przedmiotów użytkowych (pojemnik na klucze, pudełko na listy). Wbrew pozorom komoda to nie tylko mebel do sypialni czy przedpokoju. Idealnie sprawdzi się również w łazience, stanowiąc idealne miejsce dla kosmetyków lub ręczników. W blat mebla można wbudować umywalkę lub wykorzystać go w inny sposób.