Schody bolcowe. Podstawowe informacje

Spośród różnych rodzajów współczesnych schodów wewnętrznych na szczególną uwagę zasługują schody bolcowe. Charakteryzujące się połączeniem stopni za pomocą dystansów, wykonanych z drewna lub stali kwasoodpornej, sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu. Nadają się przede wszystkim do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Sprawdźmy, czym się charakteryzują.

Schody bolcowe

Schody wewnętrzne nie pełnią już tylko wyłącznie funkcji użytkowej, lecz stanowią element dekoracji wnętrz. Spośród wielu nowoczesnych propozycji schodów na szczególną uwagę zasługują schody bolcowe. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Montaż

Schody bolcowe montuje się dystansach ze stali nierdzewnej do ściany lub podwiesza się pod strop. W przypadku braku ściany lub możliwości podwieszenia można zastosować wangę drewnianą boczną która zastąpi nam ścianę z jednej strony, a z drugiej z dystansami ze stali nierdzewnej. Taki sposób montażu sprawia, iż odnosimy wrażenie, że schody unoszą się powietrzu. Ponadto pozwalają one oszczędzić więcej miejsca niż w przypadku tradycyjnych schodów. Schody bolcowe nie przytłaczają otoczenia, stanowiąc jego dyskretny, przestrzenny element, dlatego doskonale sprawdzają się w małych wnętrzach.

Różnorodność

Schody bolcowe mogą być zarówno proste, zabiegowe jak i wachlarzowe. Wybór zależy od wielkości pomieszczenia i jego aranżacji. Różnią się także materiałem stopnic, który możemy dobrać do stylu wnętrza: mogą być wykonane z drewna twardego, granitu, szkła, blachy stalowej lub perforowanej. Podobnie jest z materiałem, przeznaczonym na konstrukcję nośną, czyli bolce. Może być to stal nierdzewna, lakierowana proszkowo lub ocynkowana ogniowo. Spotyka się także bolce wykonane z twardego drewna. Duży wybór omawianego rodzaju schodów proponuje swoim klientom producent schodów Wróblewski Design. Wykwalifikowany personel doradzi nam, na który model schodów wewnętrznych się zdecydować.

Aranżacje

Schody bolcowe nadają się przede wszystkim do nowoczesnych, odważnych oraz minimalistycznych wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż schodów bolcowych, których stopnie wykonane są z drewna. W ten sposób połączymy nowoczesność konstrukcji z tradycyjnym materiałem, jakim jest właśnie drewno. Do wyboru mamy drewno krajowe: dąb, buk lub jesion. Najbardziej popularny jest dąb ze względu na swoją wytrzymałość oraz trwałość. Buk, ze względu na brak widocznych słoi i jednolitość doskonale nadaje się do nowoczesnych wnętrz, a jesion, ze względu na swój nieregularny kolor, uważny jest za najbardziej dekoracyjny.

śr. ocena 5 / głosów 1