Rolety wolnostojące – ciekawe rozwiązanie wnętrzarskie i nie tylko

Rolety wolnostojące, nazywane są czasem wolnowiszącymi, są tym elementem wystroju okna, który ma ogromny potencjał. Wewnątrz, w postaci dużych połaci specjalnie ułożonej tkaniny, potrafią nadać swoisty charakter wnętrzu. Na zewnątrz – jako ochrona tarasowych lub wystawowych okien – pełnią również rolę użytkową. Z jakimi rodzajami rolet wolnostojących można się spotkać wewnątrz budynków i na zewnątrz?

Roleta wolnowisząca

Rolety do zastosowania wewnątrz mieszkania

Rolety wolnowiszące są systemem skutecznie zaciemniającym wnętrze. Stosuje się je do przysłaniania dużych okien. Wiele użytkowników chętnie stosuje to rozwiązanie, ponieważ cena jest konkurencyjna, a zamówić można każdy rozmiar osłon. Najlepszą zaletą rolety rzymskiej lub plisowanej jest to, że ich montaż do ściany lub sufitu nie jest kłopotliwy. Ponadto fakt, że wiele rodzajów tkanin nadaje się na tego typu asortyment, sprawia, że stanowić ona może znaczący element wystroju wnętrza.

Tak o tym mówi przedstawiciel firmy DORAN, która sprzedaje najnowsze rozwiązania dotyczące osłaniania okien: – Rolety rzymskie, plisowane czy też zaciemnienia typu dzień-noc, można wykonać z wielu rodzajów tkaniny, co stwarza sporo możliwości podczas urządzania mieszkania. Mogą być zrobione z transparentnych tkanin, które całkowicie zaciemniają lub odbijają światło. Kolory zaczynają się od klasycznego białego, przez kremowy i ciepłe brązy, do ciemnych, stonowanych barw. Nie znaczy to jednak, że nie można wybrać rolet w jaskrawych i żywych kolorach.

Istnieją również inne zastosowania tego typu rolet. Na przykład rzymskie, umieszczone w kasetach, mogą być ekranami projektowymi lub te we wzorzyste tkaniny pełniące rolę parawanów i elementów oddzielających poszczególne przestrzenie funkcyjne w mieszkaniu.

Rolety wolnostojące na zewnątrz

Przykładem zewnętrznej rolety wolnostojącej jest markiza. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie przy oknie tarasowym nie ma daszka. Rolety wolnostojące tego typu mają szerokie zastosowanie przy sklepach i lokalach z tarasami, gdzie w porze letniej organizuje się przestrzeń użytkową. Stoliki, wystawione latem na zewnątrz i odsłonięte tkaninowym dachem, prezentują się wyjątkowo elegancko i zachęcają potencjalnych klientów.

O markizie warto pomyśleć w przypadku, gdy ktoś lubi spędzać letnie dni na tarasie, balkonie, czy we wnęce muru połączonej z ogrodem. Montaż markizy nie jest zbyt skomplikowany i poradzi sobie z nim każdy, kto ma nawet niewielki zmysł praktyczny. Jako że markiza przyciąga uwagę, to warto wybrać taki jej kolor i deseń, który będzie pasował do kolorystyki domu i jego otoczenia.

śr. ocena 0 / głosów 0