Rolety rzymskie – co to takiego?

Chcesz zrezygnować z ciężkich zasłon i szukasz dla nich ciekawej alternatywy? Rolety rzymskie są modne, praktyczne i naprawdę designerskie. Tworzy się je podobnie, jak klasyczne modele, choć wyróżniają je fałdy materiału – widoczne zwłaszcza wtedy, gdy rolety są zwinięte. Występujące w szerokiej gamie kolorystycznej produkty, można dobierać według własnych preferencji.

Rolety rzymskie w oknach

Rolety rzymskie – połączenie funkcji dekoracyjnych i praktycznych

Wskazane produkty są dziś najczęściej wybieranym rozwiązaniem.  Osłony okienne w tej postaci zakrywają okno od góry, więc można uznać, że są minimalistycznym rozwiązaniem, które nie zabiera zbyt wiele miejsca. Co ważne, można je zablokować w dowolnej pozycji. Zwinięte w ten sposób rolety  tworzą zwój materiału – akcent dekoracyjny.

Rolety rzymskie są bardzo proste w montażu oraz demontażu. Fakt, że nie sprawiają większych problemów w trakcie ponownego zakładania sprawia, że wiele osób decyduje się na zmiany aranżacyjne w ich zakresie. Przykład? W trakcie świąt okna ozdabiają motywy bożonarodzeniowego. Na co dzień wiszą w nich klasyczne modele. Poza tym łatwość demontażu rolet sprawia, że większość osób regularnie je odświeża i pierze.

Największe i najważniejsze zalety rolet rzymskich

Takie modele wręcz idealnie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Rolety rzymskie podobnie zresztą, jak inne tego rodzaju produkty, podciąga się ku górze, a nie na boki. Logicznym wydaje się zatem fakt, że zasłony i firanki wymagają nieco więcej miejsca. Nie dość, że nie są umieszczane bezpośrednio przy szybach, to jeszcze zaciąga się je na boki. To powoduje, że trzeba zarezerwować dla nich co najmniej kilka centymetrów ściany. Ponadto rolety nie zasłaniają przestrzeni pod parapetem. Pozostawiają ją wolną do dowolnego wykorzystania.

Praktyczne i funkcjonalne zalety to jednak nie wszystko. Osłony tego typu uważa się bowiem za ciekawe i jednocześnie najbardziej uniwersalne produkty aranżacyjne. Pasują do wnętrz urządzonych w stylu  glamour czy klasycznym. Równie dobrze prezentują się w mieszkaniach minimalistycznych, skandynawskich, jak i nowoczesnych

. – Niewątpliwym atutem rzymskich rolet jest ich prezencja. Nawet po całkowitym zasłonięciu tworzą efektowne fałdy dekoracyjne – podkreśla przedstawiciel firmy NEVER.

Takie produkty są więc  łatwe w utrzymaniu w czystości. Wyposażone w samohamujący mechanizm dają możliwość swobodnego sterowania przesłoną. A do tego wyróżnia je ciekawy design!

śr. ocena 0 / głosów 0