Rolety dzień noc – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Roleta dzień noc to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają jednocześnie estetycznej i funkcjonalnej aranżacji okna. Pozwala ona na dowolne ustawienie stopnia zaciemnienia wnętrza, wydajnie chroniąc zarówno przed mało intensywnym światłem o poranku, jak i silnymi promieniami w południe. Skutecznie chroni też przed światłem latarni ulicznych i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Jednocześnie rolety dzień noc świetnie wyglądają, dopasowując się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wystrojów.

Jak widać, lista zalet przemawiających za tym, by postawić właśnie na rolety dzień noc, jest długa. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji poznać tego rozwiązania bliżej, najwyższa pora nadrobić zaległości. W nowym artykule wyjaśniamy, jak działają rolety dzień noc oraz jak dobrać model odpowiedni do Waszych potrzeb i specyfiki mieszkania. Zapraszamy do lektury. 

Rolety dzień noc – regulacja zaciemnienia bez zasłaniania okien

Roleta dzień noc to swego rodzaju połączenie tradycyjnej rolety materiałowej z żaluzjami poziomymi. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają pełną, a przy tym bardzo płynną regulację stopnia zaciemnienia. Jednocześnie wyglądają bardzo podobnie do rolet materiałowych, świetnie komponując się z różnymi elementami wystroju wnętrza. Roleta dzień noc dostępna jest w różnych wariantach – zarówno, jeśli chodzi o sposób montażu, jak i wygląd. Z tego względu rolety dzień noc doskonale sprawdzają się w różnych wnętrzach – bez względu na ich aranżację oraz konstrukcję okna. 

Rolety dzień noc – jaki model wybrać? Rolety wolnowiszące czy w kasecie? 

Roleta dzień noc, jak już wspomnieliśmy, może mieć różne typy konstrukcji. Jeśli chodzi o sposób budowy, wyróżniamy przede wszystkim dwa najważniejsze rodzaje – są to:

  • roleta dzień noc wolnowisząca: nawijane na niezabudowaną rolkę. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku, gdy roleta jest jedyną osłoną okienną i nie towarzyszy jej firanka;
  • rolety dzień noc w kasecie: charakteryzują się obecnością obudowy na rolkę, która nie tylko chroni zwiniętą roletę przed uszkodzeniami, lecz także czyni całą konstrukcję bardziej dyskretną. Z tego powodu rolety na kasecie są polecane do aranżacji z firankami. Szeroki wybór rolet w kasecie znajdziecie na https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dzien-noc/rolety-dzien-noc-w-kasecie.

Rolety dzień noc – które będą najlepsze? Rolety bezinwazyjne czy przykręcane?

Rolety dzień noc występują w kilku odmianach również jeśli chodzi o ich montaż. Pod tym względem dzielą się dwie najważniejsze grupy:

Dzień noc dzień – na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie znaczenie ma materiał rolety?

Roleta dzień noc może być wykonana z różnych materiałów, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Te pierwsze, wśród których największe znaczenie mają bawełna i len, są cenione przede wszystkim ze względu na walory wizualne. Warto jednak pamiętać, że roleta dzień noc wykonana z poliestru będzie bardziej odporna na uszkodzenia i łatwiej utrzymać ją w czystości. 

Dobierz rolety okienne do swojego wnętrza. Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej

Rolety dzień noc są dostępne w rozmaitych wersjach kolorystycznych, co ułatwia ich zastosowanie w aranżacji wnętrza. Mogą one być stosowane we wnętrzach urządzonych w różnym stylu – łatwo będzie znaleźć zarówno warianty nowoczesne, jak i te nawiązujące do klasycznego wnętrzarstwa. Z bogactwem wersji kolorystycznych możecie zapoznać się na https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dzien-noc.