Rodzaje foteli dla domu. Co jest teraz w modzie?

Są takie meble, które w szczególny sposób łączą formę i funkcję. Na pewno w tej grupie czołowe miejsce zajmują fotele. Są one nieocenione w każdym domu i mieszkaniu. Służą nie tylko do wypoczynku, ale także do pracy i nauki. Fotel, jako element dekoracyjny inspiruje kształtem i formą, zaskakuje rodzajem materiału i cieszy oko oryginalnym wykończeniem. Jaki rodzaj fotela wybrać do domu? Przeczytaj, które z nich są modne.

fotel

Wybór jeden z tysiąca – wygoda przede wszystkim

Szeroka oferta foteli, dostępnych w renomowanych sklepach meblowych może przyprawić klientów o zawrót głowy. Wybór najlepszego mebla ułatwia niezliczona ilość wzorów i materiałów tapicerskich. Dostępne są fotele w różnych stylach i wielkościach, tapicerowane w całości lub z elementami metalowymi albo drewnianymi, na nóżkach lub kółkach, a nawet fotele bujane.

„Fotel musi być funkcjonalny i komfortowy. Umożliwiać miły wypoczynek i beztroskie lenistwo. Powinien być skonstruowany zgodnie z zasadami ergonomii, tak by stwarzał warunki do wygodnej lektury, oglądania telewizji i spędzania czasu podczas spotkań towarzyskich. Może rozpieszczać użytkownika miękkim wnętrzem i wygodnymi oparciami, a także dawać możliwość (w niektórych modelach) wyciągnięcia nóg na specjalnym podparciu” – tłumaczy sprzedawca ze sklepu z meblami do mieszkań i biur Bonus 33 Meble.

Modne fotele – obowiązuje duża dowolność

Meble nie tylko służą, ale i zdobią. Dotyczy to zwłaszcza foteli, które najczęściej znajdują swoje miejsce w najbardziej reprezentacyjnym miejscu domu. Salon jest pomieszczeniem do przyjmowania gości i na specjalne spotkania rodzinne. Szczególnie tam fotele pełnią funkcje dekoracyjne. Są meblami, które przyciągają wzrok, urozmaicają przestrzeń i wpływają na styl salonu.

Fotele muszą pasować do charakteru wnętrza. Wielu dekoratorów traktuje fotel, jako element dekoracyjny, który pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji. Nowoczesne fotele dostępne są niemal w nieograniczonej ilości wariantów przeróżnych form i kolorów. Oczywiści najlepszym rozwiązaniem jest dopasowania stylu foteli do pozostałych mebli. Jest to metoda sprawdzona, lecz zachowawcza. Wiele osób podejmuje próby łączenia surowego wystroju salonu z klasycznym fotelem lub odwrotnie, komponując klasyczne wnętrze z nowoczesną formą fotela. Współczesne trendy dekoracji wnętrz dopuszczają wszelkie wariacje na temat koloru i formy oraz preferują łączenie różnych stylów. Tego typu eklektyzm to niezwykłe melanże, intrygujące kompozycje kolorystyczne i zaskakujące zestawienia. A wszystko zależy od gustu.

Nadal modne są fotele skórzane w klasycznych brązach lub beżach, a także białe, czerwone, żółte i w wielu innych kolorach. Coraz większą popularnością cieszą się meble tapicerowane skórą ekologiczną. Przypomina ona łudząco skórę naturalną, a nie razi uczuć osób, dla których istotna jest ochrona zwierząt. Bardzo chętnie wybierane są do salonu fotele obite różnego rodzaju tkaninami, takimi jak bawełna, aksamit, czy poliester. Modne są kształty tradycyjne i klasyczne, ciężkie i okazałe fotele, a także nowoczesne konstrukcje, futurystyczne kształty i niespotykane rozwiązania.

Przy wyborze fotela powinno się kierować wygodą, funkcjonalnością i estetyką mebla. Należy pamiętać, że nie tylko liczą się odczucia estetyczne, ale także komfort, jaki daje dobry fotel. Warto więc poświecić więcej czasu i dokonać przemyślanego zakupu, tym bardziej że solidne meble kupuje się na lata.

śr. ocena 0 / głosów 0