Rodzaje dozowników na mydło

Mydło jest niezbędnym produktem w każdej łazience. Pytanie tylko, w jakiej formie używamy go na co dzień? Mydło w kostce potrzebuje odpowiedniej podstawki, natomiast do płynu należy dobrać wygodny w użyciu dozownik. Przyjrzeliśmy się różnym rodzajom dozowników na mydło. W artykule staramy się przybliżyć działanie każdego z nich. Zapraszamy do lektury.

dozownik-na-mydlo

Dozowniki z przyciskiem

Najczęściej używanym rodzajem dozowników na mydło, spotykanym zarówno w łazienkach, jak i toaletach publicznych, jest dozownik z przyciskiem. Jest on umieszczany na ścianie i uzupełniany mydłem w płynie lub pianie, co sprawia, że jest bardzo oszczędny – nie trzeba go uzupełniać tak często, jak w przypadku dozowników na wkłady jednorazowe. Ich pojemność waha się od 0,5 l do 1,2 l, a materiałem użytym do ich wykonania jest tworzywo ABS lub stal szlachetna.

Dozowniki bezdotykowe

Bezdotykowe pobieranie płynu zapewnia wysoki poziom higieny. Takie działanie jest możliwe dzięki zainstalowanemu czujnikowi ruchu, który informuje o podłożeniu dłoni. Bezdotykowe dozowniki do mydła można uzupełniać mydłem lub płynem do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu (jednorazowymi wkładami o pojemności 0,5 l-0,7 l). Są one stosowane w miejscach, gdzie szczególnie dba się o poziom higieny – placówkach medycznych, firmach przetwórstwa mięsnego, przemysłu spożywczego oraz zakładach chemicznych. Działają na baterie typu paluszki, a wykonane są z tworzywa ABS lub stali nierdzewnej.

Dozowniki łokciowe

Wysoki poziom higieny zapewniają również dozowniki łokciowe, które dostarczają płyn (mydło lub preparaty do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu) poprzez naciśnięcie łokciownika – dźwigni, którą można obsłużyć łokciem lub przedramieniem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w łazienkach dla osób niepełnosprawnych są one długie. Tego typu dozowniki można spotkać w zakładach produkcyjnych i obiektach służby zdrowia, a także w miejscach, w których przestrzegana jest higiena.

Dozowniki łazienkowe

W łazienkach domowych, ale również w hotelach i pensjonatach możemy zauważyć mniejsze dozowniki, których pojemność osiąga ok. 0,3 l. Najczęściej są ustawiane na umywalce lub w kuchni, na blacie. Ich wygląd można dobrać do kuchennej lub łazienkowej aranżacji, co sprawia, że są ozdobą pomieszczeń, zwłaszcza, że wykonuje się je m.in. z miedzi oraz niklu – zauważa właściciel sklepu internetowego hurtowniachemiczna.com, która oferuje wysokiej jakości produkty, znajdujące zastosowanie zarówno w biurach, jak i obiektach użyteczności publicznej oraz prywatnych domach.

śr. ocena 5 / głosów 5