Rodzaje bombek choinkowych

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas w roku, w którym wiele osób zachwyca się wyjątkową atmosferą. Aby zadbać o nastrój, przygotowuje się dekoracje świąteczne, które z roku na rok jeszcze bardziej oczarowują. Pośród nich nie może zabraknąć bombek – jakie sprawdzą się podczas tegorocznych świąt? Dowiedz się, jakie bombki oprócz standardowych (szklanych), można powiesić na choince lub wykorzystać do tworzenia innych ozdób.

Bombki szklane – must have niezależne od trendów

Bombki to jedne z najpopularniejszych ozdób bożonarodzeniowych. Wynika to m.in. z faktu, że są bardzo różnorodne – przyciągają kolorami, kształtami i wzornictwem. Co warto podkreślić, chociaż najczęściej są szklane, mogą być również wykonane np. z tworzywa sztucznego, tkaniny, drewna itp., przez co można skutecznie zminimalizować ryzyko stłuczenia (wynikające np. z obecności małych dzieci lub zwierząt domowych). Ponadto, dzięki temu, że mogą być zarówno jednokolorowe, wielokolorowe, matowe, błyszczące itd., to z łatwością można stworzyć niepowtarzalny klimat np. decydując się na choinkę w jednej tonacji. Bombki zachwycają także ciekawym wzornictwem – na rynku są dostępne ręcznie malowane, złocone, pokryte brokatem lub koralikami. Ciekawym trendem są bombki szklane i przezroczyste, które mogą przyozdobić choinkę w pomieszczeniu minimalistycznym bądź jeśli będą wypełnione kolorowymi lub brokatowymi drobinkami, to idealnie wpasują się np. we wnętrze typu glamour. Warto pamiętać, aby tego typu ozdoby bożonarodzeniowe dopierać m.in. do wielkości choinki, wystroju wnętrza i ogólnego charakteru dekoracji świątecznych.

Nowoczesne i naturalne bombki na święta Bożego Narodzenia

Co ciekawe, że nie tylko szklane bombki powinny znaleźć się na choince, stroikach lub wśród innych ozdób świątecznych. Bardzo popularne w tym roku są naturalne ozdoby bożonarodzeniowe.

Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się „bombki”, do których wytworzenia zostały wykorzystane elementy takie jak pierniki, szyszki, laski cynamonu, plasterki pomarańczy lub kora. Świetnie sprawdzają się w połączeniu z różnego rodzaju eko-materiałami – podkreśla specjalista ze sklepu Virpol z Myszkowa.

Co warto podkreślić, takie rozwiązania idealnie komponują się z zielenią i zapachem żywej choinki, przez co w pomieszczeniu roztacza się wyjątkowy aromat, który także dodaje uroku przestrzeni. Tego typu trend zachwyca, gdyż nie tylko sprawia, że pomieszczenie wygląda estetycznie, ale również daje satysfakcje, że znajdują się w nim dekoracje przyjazne środowisku. Dlatego też bombki choinkowe wykonane z darów natury, świetnie sprawdzą się w każdym domu, jak i pomieszczeniach użytkowych.

śr. ocena 5 / głosów 5