Regały plastikowe – niezbędne w piwnicach i spiżarniach

Regały potocznie nazywamy meblami, które składają się z otwartych półek – fachowo to urządzenia o wielopoziomowej, przestrzennej budowie, które są przeznaczone do składowania różnego rodzaju zapasów na ich elementach. Regały pozwalają nam na przykład zorganizować przestrzeń w domowych spiżarniach, piwnicach, pomieszczeniach zapleczowych firm, warsztatów i wielu innych miejsc. Dzięki nim możemy tę przestrzeń odpowiednio zagospodarować, posegregować i uporządkować składowane przedmioty. Dlaczego warto postawić na plastikowe regały w piwnicach i spiżarniach?

spiżarnia

Charakterystyka regałów plastikowych od sprawdzonego producenta

Zanim przejdziemy do kwestii organizacyjnych, przyjrzymy się konkretnemu rozwiązaniu, jakie udało nam się znaleźć: regałom plastikowym od firmy Rodło z Bytomia. To regały wykonywane z polipropylenu oraz PCV, a więc bardzo trwałych tworzyw sztucznych. Są lekkie, dlatego też łatwo można je przestawiać nawet w pojedynkę, a przy tym wytrzymałe. Regały z tworzyw sztucznych tego typu polecane są do użytkowania w pomieszczeniach wilgotnych oraz na zewnątrz. Regały z tworzyw sztucznych stanowią świetną alternatywę dla regałów metalowych w miejscach, gdzie regały mogą być narażone na występowanie wilgoci i pleśni (zagrożeniem jest tu w przypadku regałów metalowych przede wszystkim korozja). Regały plastikowe są estetyczne i higieniczne – łatwo usuniemy z nich kurz i inne zanieczyszczenia przy użyciu wilgotnej ściereczki, czy gąbeczki. Regały, którym się przyglądamy, są wyposażone w wyprofilowaną wnękę na drobne przedmioty oraz specjalne otwory na śrubokręty i klucze.

Zagospodarowanie przestrzeni domowych piwnic i spiżarni

Kiedy projektujemy i organizujemy nasze domowe wnętrza, w pierwszej kolejności koncentrujemy się na pomieszczeniach, które eksploatujemy każdego dnia we wspólnym gronie i nie ma w tym oczywiście nic dziwnego. Organizację pomieszczeń zapleczowych – a za takie uznajemy piwnice i domowe spiżarnie – odkładamy zwykle na później. Wolimy wydać troszkę pieniędzy na akcesoria do salonu niż na wyposażenie piwnicy, do której schodzimy rzadko. Chcemy jednak przekonać czytelników, że inwestycja w regały do pomieszczeń zapleczowych to naprawdę w dłuższej perspektywie świetna sprawa! A do tego takie meble wcale nie muszą być drogie, czego najlepszym dowodem są konkretnie te regały, o których opowiadamy. Zdecydowanie lepiej jest korzystać z piwnicy, spiżarni (czy jakiegokolwiek innego zaplecza), które jest dobrze zorganizowane, poukładane; gdzie wszystko ma swoje konkretne miejsce i niczego nie trzeba przekładać z boku na bok, by dostać się do konkretnych zasobów.

śr. ocena 0 / głosów 0