Przestrzenne mieszkanie w kamienicy – na co możesz sobie pozwolić

Duże mieszkania to marzenie wielu. Jednak gdy je zrealizujemy, okazuje się, że nie wiemy czym wypełnić posiadane pomieszczenia. Zwłaszcza jeśli przez całe życie funkcjonowaliśmy w niewielkich domach, aranżacja dużego mieszkania zaczyna być wyzwaniem. Przestrzenne mieszkanie w kamienicy – na co możesz sobie pozwolić, to kilka ciekawych inspiracji oraz wskazówki, dzięki którym urządzisz najmodniejsze wnętrze w swoim guście.

Monumentalne meble

Bardzo wiele osób pragnie wyposażyć swoje mieszkanie w duże i przyciągające wzrok meble do salonu czy meble do kuchni. Przy przestrzennym mieszkaniu możesz sobie na to pozwolić. Meble mogą być doskonałą dekoracją, zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach. Zyskasz dzięki temu bardzo wiele miejsca na swoje rzeczy i nie będą one musiały być widoczne. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż usprawnia proces sprzątania i sprawia, że z łatwością możesz się poruszać po mieszkaniu. Świetne meble kuchenne, meble do jadalni, a nawet nowoczesne zestawy mebli znajdziesz na https://krakowska31.pl.

Rodzinna jadalnia

W bardzo wielu mieszkaniach, zwłaszcza takich z nieustawnym układem, ciężko o możliwość wydzielenia przestrzeni pod jadalnię. W dużym mieszkaniu w kamienicy, aż żal nie urządzić takiego miejsca. Piękny stół z pasującymi do niego krzesłami, najlepiej przy oknie będzie prezentował się niesamowicie i skutecznie odciągał od spożywania posiłków przed ekranem telewizora czy laptopa. Meble do jadalni koniecznie dopasuj do wystroju całego mieszkania. Jednak kamienica, ze swoim specyficznym wyglądem z pewnością doskonale zniesie mix stylów i tzw. Fusion, czyli połączenia różnych, początkowo niepasujących do siebie elementów.

Duże kwiaty doniczkowe

Trend urban jungle ma się bardzo dobrze. Pragniemy kupować do swoich mieszkań coraz więcej kwiatów. Ostatnio bardzo popularne stały się bardzo duże zielone sadzonki. W modzie są wciąż dziurawce, które mogą osiągać bardzo duże rozmiary. Philodendrony ze swoimi barwnymi liśćmi, również preferują przestrzenne miejsca. Również domowe palmy, bananowce i inne egzotyczne roślinki będą doskonale prezentowały się w przestrzennym mieszkaniu.

Antresola

Jeśli zależy ci na nowoczesnym wnętrzu, możesz urządzić antresolę. Jest to dodatkowa przestrzeń podwieszona pod sufitem. Najczęściej aranżuje się ją pod sypialnię, biuro czy w dowolny inny sposób. Tu ogranicza cię jedynie Twoja wyobraźnia i ewentualne koszty. Pamiętaj, że skonstruowanie i stworzenie antresoli jest dużym wyzwaniem. Osoba bez doświadczenia architektonicznego nie powinna podejmować się tego zadania. Tu od kosztów ważniejsze są względy bezpieczeństwa.

Sofa dla wszystkich

Duża sofa to marzenie bardzo wielu osób. Przy małych pomieszczeniach nie prezentuje się ona korzystnie. Co innego w przypadku przestrzennej kamienicy. Możesz przebierać we wzorach, kolorach oraz formach. Polecamy zdecydowanie się na nieoczywiste kształty i barwy, które nadadzą Twojej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

Aranżując przestrzenne mieszkanie w kamienicy, masz bardzo duże możliwości. Jednak przemyśl dokładnie swoje wybory, aby nie okazało się, że żadna z części mieszkania do siebie nie przystaje i tworzy się kiczowaty misz masz.

śr. ocena 5 / głosów 6