Pomysły na wykorzystanie stabilnych stolików pomocniczych

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się meble, które konstruuje się z metalowego stelażu oraz z drewna. Mają one nietuzinkowe walory estetyczne, ale są także bardzo praktyczne. Meblami tego typu, które mają niezwykle szerokie zastosowanie, są stabilne stoliki pomocnicze. Mimo swoich niewielkich rozmiarów stanowią funkcjonalny oraz efektowny element wyposażenia.

Stolik pomocniczy

Stoliki pomocnicze – charakterystyka

Stoliki pomocnicze zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami przykuwają wzrok i prezentują się wyjątkowo efektownie. Dzięki temu stanowią też modny dodatek do wielu rodzajów wnętrz.

Stoliki te to stabilne, wytrzymałe konstrukcje. Wynika to z faktu, że do ich produkcji wykorzystuje się najlepszej jakości solidną stal. Surowiec ten ma dosyć surowy wygląd, jednak jest pokryty warstwą farby, która nadaje mu eleganckiego stylu.

Blaty stolików pomocniczych wykonuje się z naturalnego drewna – najczęściej wybór pada na dąb. Dzięki temu na meblach tych widać strukturę drzewa, co sprawia, że każdy z nich jest nieco inny. Stoliki pomocnicze różnią się między sobą także konstrukcją. Stal znajdująca się pod drewnianym blatem może przybierać rozmaite formy, co wpływa na to, że te elementy wyposażenia cechuje zwykle nowoczesny, modernistyczny design.

– Atutem stolików pomocniczych jest zarówno ich modny, niebanalny projekt, wytrzymałość, jak i praktyczność. Dlatego też możliwości ich wykorzystania są niemal nieograniczone. Sprawdzą się doskonale w domu, sklepie, a nawet w punkcie usługowym – wyjaśnia specjalista z firmy Metalurgia Intensywna.

Gdzie można wykorzystać stoliki pomocnicze?

Stoliki te świetnie sprawdzą się w różnych okolicznościach. Można je wykorzystać w:

·        domu – mogą stanowić eleganckie stoliki kawowe. Będą pasowały zwłaszcza do wnętrz urządzonych w surowym, industrialnym stylu;

·       ogrodzie – są doskonałym miejscem na rośliny doniczkowe;

·       salonach fryzjerskich i kosmetycznych – wnętrza tych punktów usługowych mają często loftowy charakter. Dlatego stoliki pomocnicze ze stali będą doskonale komponowały się z przestrzenią zakładu. Ponadto można je wykorzystać jako miejsce na przybory kosmetyczne i akcesoria fryzjerskie;

·       sklepach – mogą stanowić element dekoracyjny lub mebel służący do ekspozycji towarów.

Ich minimalistyczne wykonanie sprawia, że są idealnym uzupełnienie wystroju restauracji, hoteli, a nawet galerii sztuki. Ponadto są inwestycją na długie lata – jeśli nawet będą intensywnie eksploatowane, będą ciągle prezentowały się tak samo dobrze, jak w dniu zakupu.

śr. ocena 0 / głosów 0