Podstawowy sprzęt do ćwiczeń. Co warto mieć?

Aktywność fizyczna jest dla nas dzisiaj bardzo ważna. Chcemy być zdrowi, mieć dobrą kondycję i ładną sylwetkę. Moda na bycie „fit” trwa w najlepsze, a żeby żyć w zgodzie z trendami, oddajemy się różnym formom aktywności. Większość z nich wymaga inwestowania w profesjonalny sprzęt sportowy. Dotyczy to zwłaszcza przydomowych siłowni, z których chętnie korzystamy szczególnie zimą. Jaki sprzęt do ćwiczeń warto posiadać?

Podstawowy sprzęt fitness

Domowy fitness to podstawa codziennej aktywności wielu osób, niezależnie od płci czy wieku. Regularnie powtarzane serie specjalnie dobranych ćwiczeń pozwalają trenować różne części ciała, wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję, a także poprawić wygląd i wysmuklić sylwetkę. W tym celu warto posługiwać się profesjonalnym sprzętem. Co przyda się w domowym centrum fitness? Do podstawowych sprzętów tego typu należą:

  • Bieżnie – bieżnie domowe to niemal konieczność w naszej strefie klimatycznej. Ten zamiennik biegania w terenie idealnie sprawdza się zimą czy podczas deszczowych dni. Do wyboru są nowoczesne bieżnie elektryczne, polecane zwłaszcza dla amatorów oraz nieco bardziej wymagające bieżnie magnetyczne.
  • Orbitreki – to urządzenia wspomagające ćwiczenie techniki prawidłowego biegu, poprawiające sylwetkę i minimalizujące ryzyko kontuzji. Można się przy tym zdecydować na orbitreki mechaniczne oraz nowoczesne sprzęty magnetyczne i elektromagnetyczne.
  • Rowery treningowe – to tradycyjne rozwiązanie cenione przez amatorów jazdy na rowerze, która ze względu na warunki atmosferyczne nie zawsze jest możliwa w terenie. Ćwiczenia na takim rowerze stymulują różne grupy mięśni i są odpowiednie dla osób w każdym wieku.
  • Steppery – te kompaktowe urządzenia łatwo się przechowuje w domu i użytkuje. Umożliwiają wykonywanie uniwersalnych ćwiczeń, bez względu na płeć czy wiek.

Do tych podstawowych elementów wyposażenia domowego salonu fitness można jeszcze dodać masażery, stepy i wioślarze.

Jak wyposażyć domową siłownię?

Trening siłowy to dzisiaj nie tylko domena mężczyzn. Tego typu ćwiczenia cieszą się także coraz większą popularnością wśród kobiet, a mini siłownie pojawiają się w wielu domach i mieszkaniach. Czego nie może zabraknąć w przydomowej siłowni?

Najbardziej uniwersalnym i niezbędnym w każdej, również przydomowej siłowni urządzeniem jest atlas kulturystyczny. – Podpowiada ekspert z firmy PROSPORT prowadzącej internetowy sklep sportowy. – Dzięki atlasowi możemy ćwiczyć niemal wszystkie partie mięśni, wykonując samodzielny trening siłowy lub ćwiczenia uzupełniające przy uprawianiu innych dyscyplin. Dobierając różne obciążenia, stworzymy wygodny i wszechstronny przyrząd do ćwiczeń odpowiadający naszym indywidualnym preferencjom.

Przydomowa siłownia powinna również zostać wyposażona w wielofunkcyjne hantle. Do bardziej zaawansowanego treningu siłowego przydadzą się także ławki, gryfy i obciążenia.

Inne sprzęty do ćwiczeń

Do innych sprzętów do ćwiczeń, które warto mieć, należą modne ostatnio trampoliny. To uniwersalne urządzenia, które pomagają propagować aktywność fizyczną także wśród najmłodszych. Zainstalowana w przydomowym ogrodzie trampolina stanie się nie lada atrakcją dla dzieci. Ciekawą propozycją są również stoły tenisowe. Ping pong to bowiem wspaniała rozrywka, ale także dobry trening fizyczny.

śr. ocena 5 / głosów 5