Podstawowe typy klimatyzatorów

Klimatyzatory są szczególnie doceniane podczas upałów, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Wówczas nie tylko pracujemy mniej efektywnie, ale także pogorszeniu ulega nasze samopoczucie. Jednak nie tylko od wysokości temperatury zależy to, jak się czujemy. O naszym komforcie decyduje także wilgotność, prędkość powietrza oraz jego zanieczyszczenie. Z jakich innych powodów warto zainwestować w klimatyzację? Zalety klimatyzatorów […]

Podstawowe typy klimatyzatorów

Klimatyzatory są szczególnie doceniane podczas upałów, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Wówczas nie tylko pracujemy mniej efektywnie, ale także pogorszeniu ulega nasze samopoczucie. Jednak nie tylko od wysokości temperatury zależy to, jak się czujemy. O naszym komforcie decyduje także wilgotność, prędkość powietrza oraz jego zanieczyszczenie. Z jakich innych powodów warto zainwestować w klimatyzację?

Zalety klimatyzatorów

Pamiętajmy, że klimatyzatory nie tylko schładzają powietrze, ale także usuwają z niego nadmiar wilgoci, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów. Co więcej – urządzenia wyposażone w filtry oczyszczają także powietrze z dymu i kurzu, co jest szczególnie istotne dla alergików. Klimatyzatory mogą służyć także do ogrzewania pomieszczenia, wykorzystując energię z zewnątrz i przekazując ją do wnętrza pokoju. Pamiętajmy, żeby klimatyzatory zamawiać w sprawdzonej i cenionej przez klientów firmie jak Progress Klima w Łomiankach, która jest dystrybutorem urządzeń produkowanych przez światowych liderów.

Rodzaje klimatyzatorów

Obecnie najpopularniejsze są klimatyzatory typu split, które składają się z części wewnętrznej oraz zewnętrznej, umieszczanej zwykle na elewacji budynku. Dzięki temu podziałowi unikamy brzęczenia sprężarki, która znajduje się w części zewnętrznej klimatyzatora. Urządzenia typu split mogą być zarówno ścienne, kasetonowe, jak i podsufitowe i przypodłogowe. Wszystko zależy od potrzeb klienta. Klimatyzatory ścienne montowane są około 10-30 cm pod sufitem, a do ich głównych zalet należy zaliczyć niewielkie rozmiary, cichą pracę i doskonałą wydajność. Natomiast urządzenia kasetonowe montowane w podwieszonym stropie są świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają klimatyzatora estetycznego. Jego dodatkowym atutem jest równomierne rozprowadzanie powietrza po pokoju.

Klimatyzatory typu split znacząco poprawiają nasz komfort życia. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i biurze. Dzięki swojej budowie zapewniają efektywną, bezgłośną pracę i gwarantują nam optymalną temperaturę, dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

śr. ocena 5 / głosów 1