Podłogi drewniane. Estetyka i funkcjonalność w jednym

Zastanawiasz się jaki rodzaj podłogi wybrać? Chciałbyś cieszyć się jej trwałością i estetką? A może obawiasz się, że wybrana podłoga nie będzie spełniać swoich funkcji? Podłogi drewniane mogą okazać się najlepszym wyborem. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, z którego dowiesz się, dlaczego podłogi drewniane są nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne.

Drewniana podłoga

Funkcjonalność i estetyka podłóg drewnianych

Drewno jest materiałem pochodzenia naturalnego i zapewnia doskonałą izolację cieplną oraz akustyczną w pomieszczeniu. Co więcej, wszystkie podłogi drewniane przed montażem są odpowiednio lakierowane i woskowane, dzięki czemu na długi czas zachowują wysoką trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Sprawia to, że są niezwykle funkcjonalne.

Ponadto, podłogi mogą być wykonane z różnych rodzajów drewna, takich jak: dąb, jesion oraz drewno egzotyczne. Firma Hoton oferuje szeroki wybór podłóg, co umożliwia wybranie materiału, który będzie najlepiej pasował do pomieszczenia. Jak się okazuje, podłoże pokryte drewnem może pełnić nie tylko funkcję ochronną, ale także estetyczną.

Stylistyka podłóg drewnianych

Podłogi drewniane doskonale pasują do każdego rodzaju wnętrza. Podłogi dębowe sprawdzą się w pomieszczeniach skandynawskich i industrialnych, a intensywna barwa podkreśli dany styl i doda mu szczególnego charakteru.

Innym rodzajem podłóg są podłogi wykonane z jesionu. Przy wyborze podłogi jesionowej, należy mieć na uwadze delikatny i jasny odcień drewna. Jesion naturalnie rozświetla pomieszczenie i podkreśla piękno mebli. Co więcej, podłogi jesionowe doskonale nadają się dla alergików, gdyż nie zbierają kurzu i innych szkodliwych alergenów. Warto mieć na uwadze fakt, że każde drewno z biegiem czasu może ściemnieć. W celu zapobiegania temu zjawisku należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji podłóg.

Pielęgnacja podłóg drewnianych

Decydując się na podłogę drewnianąwarto zadbać o właściwą pielęgnację i zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami. Co kilka miesięcy należy podłogę woskować i nabłyszczać, co sprawi, że drewno zachowa swój naturalny wygląd i właściwości ochronne. Zaleca się również co kilka miesięcy zabezpieczać podłogę specjalnymi środkami, co dodatkowo usunie delikatne rysy, powstające wskutek eksploatacji.

Podłogi drewniane posiadają wiele zalet, które zachęcają do wyłożenia ich w swoim pomieszczeniu. Drewno jest eleganckim dodatkiem, który podkreśla charakter wnętrza i jest elementem dekoracyjnym. Ponadto, jego cenne właściwości, takie jak izolacja termiczna, trwałość i łatwość w renowacji sprawiają, że podłogi drewniane coraz częściej są wybierane przez klientów i służą im przez długi czas.

śr. ocena 0 / głosów 0