Płytki dywanowe czy wykładzina w rolce – co wybrać na podłogę?

Płytki dywanowe czy wykładzina w rolce? Przed tym pytaniem staje każdy fan zyskującego na popularności materiału. Ten rodzaj podłoża jest chętnie wykorzystywany w biurach, ale również w domach. Zarówno płytki dywanowe, jak i wykładzina w rolce mają swoje zalety. Mimo to warto przeanalizować ewentualne wady obydwu rozwiązań. Poświęcając na to czas, wybierzesz materiał, który sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Płytki dywanowe

Płytki dywanowe a wykładzina w rolce – zalety rozwiązań

Czym różni się wykładzina w rolce od płytek dywanowych? Przede wszystkim formą – materiał jest dostępny w płytkach lub długich, szerokich rolkach. Wybierając wykładzinę w rolce, stawiasz na bezszwowe wykończenia gwarantujące uzyskanie estetycznego efektu. Jest to również możliwe w przypadku płytek dywanowych pod warunkiem, że zostaną one starannie ułożone. Poza tym charakterystyczne łączenia zacierają się wraz z upływem czasu. Aby uzyskać estetyczny efekt, montaż wykładzin dywanowych bądź płytek warto powierzyć doświadczonym specjalistom.

Eksperci gwarantują szybki i bezproblemowy, ale staranny montaż. Instalacja płytek dywanowych przebiegnie wyjątkowo sprawnie. Płytki o rozmiarach 50:50 nie wymagają częstych cięć, co znacznie przyspiesza montaż. Rozmiar materiału okazuje się również znaczący w obliczu uszkodzenia pojedynczej płytki. Jeżeli zajdzie potrzeba, istnieje możliwość jej szybkiej wymiany. Zarówno płytki dywanowe, jak i wykładzina w rolce nie wymagają skomplikowanych pielęgnacji. Decydując się na montaż wykładziny w rolce lub płytek dywanowych, uzyskasz przyjemną w dotyku posadzkę.

Od czego uzależnić wybór?

Płytki dywanowe czy wykładzina w rolce? Wybór najlepiej uzależnić od rodzaju pomieszczenia, w którym chcesz wykorzystać materiał. Poza tym warto wziąć pod uwagę wady każdego z rozwiązań. Wykładzina w rolce gwarantuje uzyskanie jednolitego efektu, ale jej montaż może wiązać się z dużą ilością odpadów. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia i będzie to wymagało usunięcia całej wykładziny lub trwałego zabrudzenia fragmentu posadzki, nie obejdzie się bez usunięcia wszystkich przedmiotów z danego pomieszczenia.

Wybór spomiędzy dwóch popularnych rozwiązań powinien być uzależniony od Twoich indywidualnych upodobań. Mimo to dobór odpowiedniego materiału warto podporządkować nie tylko swojej intuicji, ale również estetyce czy wygodzie związanej z pielęgnacją posadzki. W razie ewentualnych wątpliwości warto nawiązać kontakt z ekspertami, np. specjalistami z firmy RAFMAR Rafał Tkacz z Warszawy – dystrybutora i montażysty wykładzin dywanowych. Podjęcie decyzji może sprawiać trudności, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy.

śr. ocena 0 / głosów 0