Pierwsze czynności, które należy wykonać po przeprowadzce

Planując przeprowadzkę, dobrze jest zaplanować poszczególne kroki, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Ważne jest nie tylko dokładne zapakowanie i zabezpieczenie całego sprzętu i przedmiotów, ale także dopilnowanie wszelkich formalności. Dzięki temu po wprowadzeniu się do nowego lokum dużo łatwiej będzie wykonać wszystkie czynności, które pozwolą na zadomowienie się w nowym miejscu zamieszkania. O czym należy pamiętać po przeprowadzce?

Para w nowym mieszkaniu

Jak rozpakować się po przeprowadzce?

Rozpakowanie rzeczy po wprowadzeniu się do nowego domu lub mieszkania może wydawać się trudne. Jednakże dobre zaplanowanie kolejnych czynności i stosowanie się do kilku zasad znacznie ułatwi z pozoru skomplikowane rozpakowywanie. Na samym początku warto dokładnie wyczyścić pomieszczenia i przygotować każdy pokój przed wniesieniem mebli. W pierwszej kolejności dobrze będzie rozpakować najpotrzebniejsze rzeczy, z których korzysta się na co dzień, ponieważ wypakowanie wszystkich przedmiotów może nie udać się jednego dnia. Korzystając z usług firmy przeprowadzkowej podczas przeprowadzki mieszkania warto poprosić pracowników o wniesienie mebli do pomieszczeń, dzięki czemu nie będziemy musieli później robić tego sami.

Formalności po przeprowadzce – wypowiedzenie umów

Po rozpakowaniu rzeczy, a także przewiezieniu i ustawieniu mebli, czym mogą zająć się specjaliści z firmy oferującej pomoc w przeprowadzce – Yellow Transport, należy pamiętać o dokonaniu wszelkich formalności, których nie udało się wykonać przed przeprowadzką. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, czy wypowiedzieliśmy wszystkie umowy, a także powiadomiliśmy firmy, które wysyłają rachunki na dotychczasowy adres. Jak najszybsze powiadomienie dostawców o zmianie miejsca zameldowania jest konieczne, abyśmy nie zostali obciążeni niepotrzebnymi kosztami. Ważne jest także zerwanie umowy z dostawcą telewizji kablowej czy Internetu.

Przeprowadzka a zmiana miejsca zameldowania

Zmiana miejsca zameldowania to kolejna ważna kwestia formalna, której należy dopilnować przy przeprowadzce. Aby móc zameldować się w nowym miejscu zamieszkania, najpierw musimy wymeldować się z dotychczasowego lokum. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie gminy. Przy wymeldowaniu konieczne jest podanie nowego adresu zamieszkania. Po przeprowadzce trzeba będzie także pamiętać o zaktualizowaniu wszystkich dokumentów, takich jak paszport czy dowód osobisty. Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania może wydawać się trudna do zorganizowania. Właśnie dlatego warto przemyśleć jej kolejne etapy, a także zadbać o bezpieczny transport rzeczy.

śr. ocena 0 / głosów 0