Pianka z pamięcią. Cóż to takiego MEMORY foam?

Sen to bardzo ważna część dnia każdego człowieka. Podczas niego nasze ciało może odpocząć i zregenerować się, aby następnego dnia móc znowu działać. Niezdrowy sen może mieć negatywne skutki na nasz organizm. Wpływ ma na to nie tylko długość, ale i jakość snu, a w tym materac, na którym śpimy. Materac memory foam to gwarancja wygody, dzięki której już nigdy nie obudzisz się niewyspany lub obolały.

Materac memory foam

Czym jest memory foam?

„Memory foam” wolno tłumacząc z języka angielskiego to pianka z pamięcią. Nazwano ją tak, ponieważ pianka zapamiętuje kształt  pod wpływem ciepła i ciężaru ciała, a po usunięciu nacisku, wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ten przełomowy dla sypialni wynalazek został stworzony w latach 60. XX wieku, w USA na siedziska samolotów NASA. Teraz wykorzystuje się go to materaców, podkładów pod nie oraz poduszek. Ekspert z firmy Rem-sen tłumaczy: 

„Materac memory foam składa się z rdzenia z pianki poliuretanowej, pianki memory, a także kilku warstw podparcia różnych części ciała. To właśnie dzięki temu jak tak wygodny i zapewnia komfortowy sen. Mimo że pianka reaguje na ciepło, w środku materaca nie gromadzi się wilgoć, ponieważ jest ona odprowadzana taśmą wentylującą. Całość ochrania higieniczny, bioaktywny  pokrowiec”.

Zalety materaca memory foam

Przede wszystkim materac z pianką zapamiętującą kształt jest niezwykle komfortowy. Chociaż dawniej mówiło się, że to twardy materac jest najzdrowszy i najlepszy do spania, nie ma żadnych przeciwwskazań do spania na materacu z miękką pianką. Osoby, które używają tego podłoża do spania, przyznają, że śpi im się o wiele lepiej, rano wstają bardziej wypoczęci i nic ich nie boli. Pianka dopasowuje się do ciała i sprawia, że czujemy się, jakbyśmy spali na chmurce. Nie uciska żadnej z części ciała, ponieważ jest zbudowana z warstw podpierających dany obszar. Zlikwidowanie nacisku pomaga z problemami z ciśnieniem, a dzięki temu, że w ciągu nocy krew swobodnie przepływa przez nasz organizm, rano czujemy się lepiej. Dużym plusem jest także amortyzacja ruchów. Materace memory foam są trwałe i starczają na wiele długich lat. To dzięki elastycznej budowie, jest to inwestycja na długo.

Dla kogo polecany jest materac z pianką zapamiętującą kształt?

Wielu osobom, które śpią razem z partnerem, zdarza się budzić w ciągu nocy, kiedy druga osoba wierci się przez sen lub przewraca na drugi bok. Właśnie dla takich osób jest materac z pianką memory foam. Dzięki swojej strukturze niweluje wstrząsy, więc nie czuć ruchów partnera lub partnerki. W piance nie ma możliwości, aby rozwijały się roztocza lub bakterie, dlatego taki materac to świetne rozwiązanie dla alergików i astmatyków. Świetnie sprawdzi się także osobom chorym, leżącym, ponieważ nie powoduje ucisków, a co za tym idzie – odleżyn. Materac memory foam jest idealny dla wszystkich, którzy lubią spać na miękkim podłożu i chcą poprawić jakość swojego snu. Koniec z byciem obolałym co rano! Pianka może również złagodzić schorzenia ortopedyczne, jednak zanim zakupisz materac, skonsultuj się z ortopedą. Nie dla wszystkich miękkie podłoże jest wskazane.

śr. ocena 0 / głosów 0