Ozdabiamy ścianę w salonie – pomysły i inspiracje

Salon powinien być urządzony funkcjonalnie, ale jednocześnie istotne znaczenie mają jeszcze ozdoby. Wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do dekorowania ścian, a to bardzo duży błąd. Puste ściany prezentują się nudno i są po prostu banalne. Dlatego warto je ozdobić. Świetnie prezentują się antyramy.

Antyramy – bo trzeba je mieć

Jeżeli zastanawiasz się, jak ozdobić ścianę w salonie, to warto zdecydować się na antyramy. W antyramie można umieścić ulubione zdjęcie. Można też na całej jednej ścianie powiesić antyramy z ulubionymi zdjęciami rodziny. To idealny wybór dla miłośników klasyki i prostoty. Takie antyramy to minimalizm w najlepszym wydaniu. Z antyram można też stworzyć kolaż, co dodatkowo doda nutę oryginalności. Antyramy świetnie się sprawdzają również w stylu skandynawskim.

Antyrama inaczej, czyli antyrama na plakaty

Zazwyczaj w antyramach umieszcza się zdjęcia. Jednak możliwości jest naprawdę wiele. Antyrama na plakaty również ciekawie się prezentuje. Niewątpliwie bardzo oryginalnie. W antyramach można umieścić plakaty z hasłami motywacyjnymi, co doskonale wpisuje się w nowoczesną aranżację wnętrz. Można być jeszcze oryginalniejszym i np. wybrać plakat z jeleniem, ale w abstrakcyjnym stylu. Ciekawie prezentują się też antyramy z geometrycznymi plakatami. Takie antyramy to dobry wybór do salonów urządzonych w stylu nowoczesnym, a nawet glamour. Ale którą ścianę wybrać? Otóż dobrym wyborem może być ściana za kanapą, albo też ta, przy której nie znajdują się żadne inne meble. W antyramach można też umieścić kawałki tapet np. w ornamentowy wzór.

Ściana luster w twoim salonie

Ciekawym pomysłem na ozdobienie ściany jest niewątpliwie umieszczenie na niej lustra. Dzięki temu dodatkowo oświetli się pomieszczenie i doda mu przytulności. Ale to nie jedyna zaleta. Otóż lustro optycznie powiększa salon. Warto jednak zamiast prostego lustra wybrać model bardzo oryginalny np. z grubą i falistą ramą. Można też wybrać proste lustro zawieszone na sznurku, co doda odrobinę surowości. Ciekawie jest też stworzyć całą ścianę w lustrach, bądź też umieścić pomiędzy lustrami antyramy.

Coś dla miłośników stylu retro

Jeżeli chcesz sprawić, by Twój salon prezentował się niczym grecka komnata, to również znajdziesz coś dla siebie. Ciekawym pomysłem mogą być rozety, bądź też inne elementy sztukaterii dekoracyjnej. Niewątpliwie prezentują się efektownie i wyróżniają się. Standardowo są sprzedawane w białym kolorze, co dodaje subtelności. Ale jeżeli lubisz się wyróżniać i chcesz, aby i twój salon się wyróżniał, to zawsze może je pomalować. Wystarczy tylko zwykła farba i efekt może być oszałamiający. Sztukateria dekoracyjna sprawdzi się również w aranżacji salonu w stylu black & white. Biała ściana w połączeniu z czarną rozetą wygląda imponująco. Tak duży kontrast jest tutaj zaletą. Jeżeli jesteś fanem Dynastii to również możesz ozdobić wnętrze na wzór tego z serialu i mieć salon niemal, jak Carringtonowie. Otóż w tym przypadku warto postawić na boazerię angielską.

Coś taniego dla każdego

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która ciągle chce coś zmieniać i bardzo szybko wszystkie dekoracje ci się nudzą to antyrama na plakat jest idealna. Zawsze możesz po prostu plakat wymienić i znowu stworzyć nową aranżację wnętrz i to niewielkim kosztem. Możesz również zdecydować się na naklejki ścienne. Wystarczy tylko je przykleić. Możesz wybrać np. mapę i zaznaczać na niej miejsca, które odwiedziliście. Jedyną wadą naklejek jest fakt, że łatwo je zniszczyć, szczególnie mając małe dzieci. Jak wiadomo dzieci interesuje wszystko . Wystarczy tylko, że jeden element naklejki zacznie się odklejać, co oznacza, że już niedługo naklejka zostanie pewnie zniszczona.

Dekoracja ściany potrafi zmienić całą aranżację salonu. Przestaje on być nudny, a zaczyna zachwycać . Wystarczy tylko niewielki wkład finansowy np. antyramy są bardzo tanie. Dzięki ozdobom można cieszyć się salonem urządzonym zarówno w stylu glamour, retro, skandynawskim, a nawet industrialnym. Dobrze dobrane dodatki mogą uczynić z twojego salonu loft. Zatem nie czekaj i odmień swój salon, a każdy odwiedzający gość będzie podziwiał to pomieszczenie i zazdrościł .

śr. ocena 5 / głosów 1